Skip to content

N-ai gaz, nu poţi s-o arzi nici pe internet

2009 January 12 at 8:37 am

by Simona Tache

Când se ia gazul, se ia şi netul, se ia şi curentul, se ia tot. Ascultaţi, doamnelor şi domnilor, la rubrica amenajată special pentru exprimarea cititorilor, plângerea lui Nedormitul:

HOT POWER LINE PLAYS WITH NEDO

Ucraina fură gaz. Rusia îl taie. Pe Eroilor e ger. Nu mai locuiesc mulţi pe-aici. E plin de magazine şi birturi, firme şi birouri, funcţionari sedentari, internet. Ziua porno, noaptea beţie. E ora opt. Putori cu cururi mari se grăbesc la porno. Vin şi eu. Minus optîşpe. Ajung în birou, dau drumul la sobă. Am gaz. Parcă mai puţin, dar am. Dar alţii n-au. Au aeroterme şi radiatoare. Şi le-ndeasă sub cururi, să gîndească la cald. Radiatoare, calorifere cu ulei, aeroterme, în încăperi, în buzi, pe holuri, pe balcoane, pe stradă, vreo două stăteau cocoţate pe bradul de Crăciun. Rusia tot nu vrea să dea gaz.
România o sună pe Rusia să-i dea pe şestache. Industria porno din SUA cere miliarde. Guţă se autoexilează. O sîrmă în vîrstă cedează locul unei pene de curent tinere şi obraznice. Eu n-am curent, dar am de lucru. Mă cert cu clientul, el retrage comanda, nu mai am de lucru. Doar G. e calm ca un hoit pe scaunul pe care îl ocupă din lipsă de ocupaţie. Se întunecă…

Şi azi e opt dimineaţă. Pe stradă, aceleaşi putori. Gerul e altul, mai apăsător parcă. Acum am curent, dar nu mai am net. Rusia îi dă României cu flit. Sun la Romtelecom. Apăs de 100 de ori pînă cînd robotul mă roagă să aştept şi îmi pune o melodie de ridicat tensiunea, adrenalina şi părul pe spate. Număr secundele. Apoi minutele… melodia aia mă inspiră şi inventez cu voce tare cîteva înjurături noi, suculente. G. îşi păstrează calmul pe scaunul lui… După un sfert de oră cineva îmi răspunde: „Bună ziua, sînt Gazolina Nuştiucum, cu ce vă pot ajuta?” „Sărmna, n-am net!” Îi explic ce şi cum. Mă ţine-n poveşti, modemul nu mişcă. Încearcă să mă calmeze: „…mdea, s-a prăjit”. „Şi, dacă merg acum cu modemul la voi la sediu, îmi dă altul?” „Mumu, nu-ţi dă nimic. Trebe să vină băieţii noştri să facă un proces verbal de constatare şi dup-aia. Sîmbătă e bine?” „Cucoană, eu sînt firmă, pe mine scrie luni-vineri nouă-şapteşpe, îmi trebe azi, îmi trebe acum! Pierd bani. Pierd faimă. Pierd gaz.”

Apoi mă resemnez. Curentul se duce după băieţi. Un doc nesalvat se duce şi el. Curentul se-ntoarce, îndată sosesc şi băieţii. Într-adevăr, modemul se prăjise. Îmi scriu procesul verbal şi pleacă, lăsând în urmă maţe de calculator împrăştiate prin tot biroul. „G., ia fă tu o plimbare prin ger pînă la Romtelecom, că tot arzi gazu’ de pomană!” După o oră de convingere se duce, după încă o oră vine cu un modem nou-nouţ. Merge!! S-a făcut seară. Iar n-am de lucru. Citesc presa online: Hot Russian babe plays with dildo. A dracului, Rusia! De-aia n-are Larry Flynt bani de pornache, că o arzi tu pe net cu gazul meu!

Related posts:

115 Responses Post a comment
  1. aurelian permalink
    January 12, 2009 08:46:24

    maaaaaa… tata Putin a zis ca ne da… da’ prietenu’ lu’ nedo, Boc, a zis ca el vrea ceva concret… pai ba boc, gazu’ nu-i beton ma sa fie concret :mad:

  2. nedormitul permalink
    January 12, 2009 08:47:25

    mi-a zis boc să aştept putin, că mă rezolvă

  3. January 12, 2009 08:48:07

    Matinali, matinali.

    Io am ecsperiente asemanatoare cu netu’ de la RDS dar si de la Astral, deci Rumtelecom nu-s singurii. Ecsperiente cu gaz inca nu am.

    Si cum adica “un doc nesalvat”? N-ai UPS, Nedo?

    Si PS: Hot Russian babes are indeed hot :oops:

  4. nedormitul permalink
    January 12, 2009 08:49:42

    n-am, sînt sărac. şi chiar dacă aş avea, mi-e cam frică. ai dracu ruşi, sînt în stare să îţi ardă şi iupiesu’

  5. nedormitul permalink
    January 12, 2009 08:51:42

    problema, la concret, vine de la vacile alea imense cu nişte cururi cît dulapu şi ţîţe care inundă juma’ de etaj. putori de la primărie, care e pe lîngă mine, de la firme, birouri, magazine.
    le trebe aeroterme, parcă n-ar degaja ele destulă căldură!

  6. aurelian permalink
    January 12, 2009 08:55:40

    nedo… eu zic sa nu te iei de vaci… la o adica ele sunt scaparea noastra in criza gazului :cool:

  7. nedormitul permalink
    January 12, 2009 08:58:37

    scroafele este un animal sacru, nu mă pot lua de ele…

  8. nedormitul permalink
    January 12, 2009 08:58:53

    de cine să mă iau?

  9. nedormitul permalink
    January 12, 2009 08:59:39

    gata! ştiu! mă iau de rusoaică! vreau să mă încălzesc la rusoaică.
    nu-mbrăca pufoaica, dezbracă rusoaica

  10. aurelian permalink
    January 12, 2009 08:59:45

    pai nu stiu… de bulgari

  11. nedormitul permalink
    January 12, 2009 09:00:56

    aici n-avem bulgari, avem unguri. dar nici unguri nu prea avem… avem ruşi, ăştia-s peste tot.
    ia rusoaica neamuleeeee…

  12. aurelian permalink
    January 12, 2009 09:01:02

    atunci treci batalioane romane carpatul la est… adica cum te uiti la ucraina sa vina gazu la dreapta

  13. Nicolae permalink
    January 12, 2009 09:04:22

    Baaa ce tare-i Medvedev asta. I-a dat, sanchi, peste ochi lu’ tacs-u Putin. Ce intelegere draceasca!

  14. nedormitul permalink
    January 12, 2009 09:06:02

    tocmai am remarcat, m-am ales cu frumuseţe de bad pe hard. bine că a trecut crăciunul, că nu ştiu pe dinafară poezia aia, băduţ băduţ băduleţ… parcă aşa suna, nu?

  15. nedormitul permalink
    January 12, 2009 09:06:41

    nicolae
    nu sînt la curent cu noutăţile… nici la gaz… nici la net…

  16. Nicolae permalink
    January 12, 2009 09:31:38

    Nedo: dupa ce s-a facut o intelegere intre ucrainiei si rusi in sensul ca: io ucrainean, sa mor daca mai fur gaz ,, ca uite ca-u venit si observatorii care nu ma mai lasa” , si rushii ca: sa mor io daca mai zic ca ai furat, ” da sa vada si Europa cine-i rusu si cat vrea el pe gaz” , Putin a zis: gata baa, da drumu la robinet!. Atunci Medvedev, intra in joc, ca pana atunci stia ca nare voie, si zice: guvernule, asta-i intelegere? Lasa vodca mai intai si revizuieste intelegerea! ca-i proasta in sensul ca ” Lasa-i bre sa tremure! Astia inca nu stiu cine-i rusu. NATO, UE si antiracheta acilea langa Kremlin? Patamu shto ? Pacemu? Ca, asta zic eu, vara nu prea mijloace de convingere!

  17. nedormitul permalink
    January 12, 2009 09:44:48

    rusoaicele ce zic?

  18. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 09:45:46

    cum ar fi sa fie atat de frig incat sa-ti inghete bitii pe fir? sau sa ai un net atat de performant incat transferul de date sa degaje atat de multa caldura incat nu ai mai avea nevoi de gaze?

  19. nedormitul permalink
    January 12, 2009 09:55:46

    guţă dimineaţa

  20. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 09:59:34

    nedo buna

  21. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:03:35

    :idea:

  22. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:09:32

    ar fi ceva sa bage rusoaice pe teava.

  23. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:10:57

    păi asta e ideea. falimentează industria porno americană băgînd rusoaice fierbinţi pe ţeavă. ce e aşa de complicat?

  24. Sandman permalink
    January 12, 2009 10:11:57

    Adevarul ca incalzirea cu rusoaice prezinta avantaje fata de solutia cu gaz , rusesc si el…nu stiu insa daca se poate folosi si acasa, cu familia, pare mai mult o varianta de birou.

  25. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:13:58

    ‘NEATZAAAAAAAAAAAAAAAAA! ce matinali suntetzi!shi ce ontopik! pot sa va scuip sa nu va deoki?

  26. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:14:08

    pai ar fi asta am zis si eu. nu e complicat, e amgitor. imagineazati ca dimineata dai drumul la aragaz sati faci o cafea. dintro data iti miroase a parfum ieftin tarat prin vodka si inmuiat in gaz. apare o rusuoaica. una hot. una fierbinte adica. si iti da cafeaua. sau omleta. sau ce vroiai sa faci la aragaz.

  27. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:15:42

    iahnie

  28. aurelian permalink
    January 12, 2009 10:16:14

    :idea: si daca baga vodca pe conducta?

  29. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:16:52

    :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: na! s-a mai încălzit?

  30. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:16:54

    seara te intorci dupa ce t e lupti cu nametii. ai sosetele ude si miros a salam de cal deprimat. ti le dai jos si le pui pe calorifer. dintro data apare o rusoaica sau doua, depinde cati elementi ai- Nicolae poate sa calculeze, si iti incalzesc picioarele. acum sa zicem ca faci pipi pe tine….atunci te scoti cu adevarat.

  31. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:17:26

    @nedo : am dezlegat misterul modemului (lu’peshte)prajit! e de la luna!data viitoare cand e luna plina ascunde-l!

  32. sternocleidomastoidianu permalink
    January 12, 2009 10:18:32

    modemu` e made in China.
    si ala nou, de ti-l schimbara, tot cu ochii oblici.
    toate !

  33. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:19:18

    @bueeeeeiiiiiii trezitzi-va , ca asa ne invadeaza shi ne oaupeaza tushii : rusoaica cu rusoaica pina ne trezim popor de s(c)lavi!ce n-au reushit atat amar de vreme cu alte metode, rezolva acum cu doua trei rusoaice focoase!

  34. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:19:45

    aurelian
    vodka nu baga…e ca si cum near da tezaurul inapoi.

  35. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:21:07

    cruela
    daca vrei te iau pe tine butelie si te pun la mine la aragaz…daca vrei…adica eu vreau sa sustin gazul produs in romania.vrei?

  36. January 12, 2009 10:22:02

    nedo asta, om ocupat
    la noi a inchetat vaselina

  37. Sandman permalink
    January 12, 2009 10:23:11

    5 minute mai tarziu dupa tine intra si nevasta, sosita din aceeasi lupta cu zapada, in plus taraste si copilul pe post de sanie…intrebarea care se naste este: Mai are si ea loc sa-si tina mainile pe/in/sub tanara rusoiaca ??? Daca atmosfera se incalzeste, te bagi cu nevasta si cu aeroterma in pat ????O lasi langa pat ? :roll:

  38. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:28:13

    @gutza….la aragaz nu fac fatza, io sunt atomica! :oops: :razz: :mrgreen:

  39. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:28:47

    nevasta va trebui sa faca orice ca sa supravietuiasca. problema ar fi cu copilul insa nu una majora. poate baga si rusoaiece mai mici. poate si rusi.

  40. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:28:58

    @sandman : daca ai o rusoica care sa spele si vasele, itzi pupa nevasta shi talpile!

  41. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:29:21

    mancatias deseurile radioactive.

  42. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:29:39

    vrea cineva linku cu rusoaica?

  43. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:29:57

    carol?

  44. January 12, 2009 10:31:38

    io am nume de rusoaica
    vreau caciula ruseasca

  45. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:31:44

    @gutza : shi uite-asha ai rezolvat shi problema hranei!deseurile radioactive or fi de post?

  46. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:32:24

    guţă
    deşeurile radioactive cam balonează, să nu mănînci mult

  47. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:32:28

    depinde ce varsta ai.

  48. January 12, 2009 10:33:57

    guta, ce rusine sa intrebi de varsta :oops:

  49. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:34:02

    nina…vrei sa fii butelia mea? promit sa folosesc numai cheie deaia tubulara careti place tie…sa te inclin nitel cand vad ca nu mai poti si sa te plimb prin bucuresti cu carutu seara de seara.
    vrei sa fii butelia mea?

  50. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:34:19

    era o intrebare stiintifica

  51. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:34:23

    @nedo : ce ziceai de gugl? il pierdusei? uite aici la costin ilie pa blog se pitise :
    Cineva a ajuns la mine pe blog căutând “google”. Pe Google! Cred că asta e culmea căutărilor pe internet. E mai tare şi decât cel care a căutat “dovada că Dumnezeu există”, îl bate de departe şi pe omul care vrea să ştie “când începe instaurarea noii ordini mondiale”, dar şi pe internautul care a încercat să o găsească pe ”cea mai crăcănată femeie din lume” (deh, nu te joci cu fanteziile omului :-) ). Mai multe căutări haioase găsiţi aici. Gata, asta a fost toată postarea.

  52. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:35:27

    @gutza, nina : sunt de-o varsta cu deseurile radioactive!nu scapi de mine cu una cu doua ( fie ele si rusoaice!) :mrgreen:

  53. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:36:00

    cruela
    uită-te la commenturi
    bineînţeles căcomentu meu a ajuns ioar în spamu simonii, la postarea cu google te rugăm să ne ierţi. dar simona cred că e ocupată, se rujază. rujează? carol?

  54. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:41:50

    @nedo : nici gugalu’ nici commenturile nu mai e ce-a fost , ca deshi am sapat n-am gasit nimic!potzi sa ma iertzi?

  55. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:42:57

    la costin ilie pe blog am comentat
    l-am făcut de rîs. sau pe simona? carol?

  56. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:43:47

    băi
    da vă rog să vorbiţi ontopic. despre mine, despre talentul meu literar, despre ce om minunat sînt eu… vorbiţi ca şi cînd aş fi murit

  57. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:44:12

    vreau în manualu de-a şaptea

  58. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 10:47:20

    simbolul dildoului in opera nedormita….

  59. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:49:01

    poeme nedormitesciene

  60. Angela permalink
    January 12, 2009 10:49:58

    sa se faca bancnote cu nedo. domnu isarescu?

  61. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:51:47

    @nedo , am hardu mic shi sefu vigilent! nu pot sa citesc toate commenturile din univers!iertaciune! stai sa mai muncesc un pic sa pot sa revin sa vorbesc de tine la ” future in the past” ;pardon! : ” past in the future” cred ca se potriveste mai bine!vrei in amanualu’ d’a saptea?nu mai bine in manualu’ de rusa?

  62. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:52:22

    future de pasture

  63. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 10:53:12

    @ apropos : blogurile astea cu ce merg : cu gaz sau cu curent? ca io ma gandeam sa-mi fac unu’ cu carbuni ,si cu vasle: cu fochist, cu negri , cu tot tacamu’!

  64. nedormitul permalink
    January 12, 2009 10:54:10

    vreau alături de esenin, de tolstoi, de idiotul, să stăm aşezaţi pe douăşpe scaune… adică ei să vrea. adică să mă roage, ştii?

  65. aurelian permalink
    January 12, 2009 10:57:11

    cruella: daca esti atomica te fisionezi sa ajungi la toata lumea? si daca da, e reactie exoterma sa ne incalzim si noi sau endoterma sa ne incalzeasca rusii? :mrgreen:

  66. January 12, 2009 10:57:20

    sigur guta – ti-as fi raspuns mai repede, dar sunt o butelie inghetata :sad:

  67. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 11:00:47

    nina.
    nu conteaza cat de inghetata esti ca eu nu vreau sa ma lafai. vreau sa numi degere inima de singuratate…sa ma incazesti nitel, cat un chibrit.
    nedo,
    va intereseaza vreo muza? sau aveti deja?

  68. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 11:01:05

    @ nedo , eshti poet! pa criza asta noo ne trebe parale ! asa ca io zic sa te bage mai intii in manuale , dar nu d-a shaptea ci :1. manualul utilizatorului de modem’uri romtelecom; 2. manualul platittorului de gaze ;3. manualul vecinului electic;4.manualul callcenter-ului rometelecom; 5:cum sa folosim dildo-uri americaneshti la pipitze ruseshti; shi apoteotic :6:cum sa aberam eficient!( fara sa ne dam gaze!)( caci :aberare humanum est)

  69. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 11:01:05

    @ nedo , eshti poet! pa criza asta noo ne trebe parale ! asa ca io zic sa te bage mai intii in manuale , dar nu d-a shaptea ci :1. manualul utilizatorului de modem’uri romtelecom; 2. manualul platittorului de gaze ;3. manualul vecinului electic;4.manualul callcenter-ului rometelecom; 5:cum sa folosim dildo-uri americaneshti la pipitze ruseshti; shi apoteotic :6:cum sa aberam eficient!( fara sa ne dam gaze!)( caci :aberare humanum est)

  70. January 12, 2009 11:03:04

    Din nedormitesciene:

    Nedormite păsărele
    Pe la bloguri se adună
    Se ascund în comentarii
    Nina-i bună.

    Doar Simona ce suspină
    Pe când Guţa negru tace
    Dorm şi gazele-n gradină
    Nedo zace.

    Gata, nu mai am inspiratie. Mi-au taiat gazu’ :cry:

  71. Guta Yodda permalink
    January 12, 2009 11:03:52

    :smile:
    genial gigi, genial.

  72. January 12, 2009 11:06:26

    @gigi – aproape m-am incalzit cand ti-am citit poemul :eek:

  73. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 11:10:43

    @aurica : sunt expansiva ! sunt multilateral dezvoltata, multitasking si am grja sa le cresc la toti tensiunea ( inclusiv la priza!) ca mine n-ai mai vazut!si sunt suficienta , s-ajunga la toata lumea!

  74. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 11:12:07

    @gigi , mai vrem! ia cu brocoli si revino cu restul de poeme! bis, bis, bis!

  75. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:23:33

    brocollinesciene. gigi nepereche

  76. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:28:14

  77. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:29:14

  78. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:30:57

  79. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:31:40

  80. January 12, 2009 11:44:20

    M-multumesc :oops: As baga un bis mic, da’ tre’ sa bag alte chestii intre timp, nu chiar brocollinesciene. Dar revin, jur pe-al meu broccoli verde.

  81. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:50:59

  82. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:53:19

  83. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:54:09

  84. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:54:27

  85. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:55:03

  86. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 11:56:07

    @ internet cu pedale , exista?

  87. January 12, 2009 11:56:25

    @nedo al naibii ce stii cu nostalgia!

  88. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 11:57:17

    @ nedo : mai m-am gandit : cand tzi sa mai ia corentu’, deschide jamu’ :mrgreen: !Nu! nu asta am vrut sa zi ! am vrut sa zic ca potzi sa alimentezi de la curentu de la bricheta de la masina ( ca shi ea are pedale!)

  89. January 12, 2009 11:57:45

    @cruela: da.

  90. nedormitul permalink
    January 12, 2009 11:59:48

    asta uitasem să zic. am o baterie subamperată. cîteodată, cînd e prea ger, nu porneşte. în seara aia am chemat-o pe o prietenă cu clio să îmi dea curent, am pus maţele, a luat-o la sfert.

  91. nedormitul permalink
    January 12, 2009 12:02:22

    am pus piesele astea pentru că tocmai am fost la o cafea cu o prietenă într-un loc unde erau şlagăre din astea dansabile de nunţi din anii 80, cu toto cutugno, julio iglesias, ricchi e poveri, şi am compotat să mergem săptămîna asta vreo 20 de oameni dimineaţa, la 8, cînd se dăşchide, să cerem numa uischeane şi beroase şi să ne bîţîim pe-acolo. cu costumaţia de chef, desigur.

  92. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 12:06:10

    @danko : ce cul!e shi cu vasle? shi cu vele? e shi submersibil? :!:

  93. danna cu dragoste permalink
    January 12, 2009 12:06:28

    dragalasilor

  94. January 12, 2009 12:08:05

    http://www.internetcupedale.net
    ma chinui sa il inregistrez eu acu’. si dupa aia ti-l fac cadou.

  95. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 12:13:55

    @danko : :oops: :oops: :oops: nimeni nu mi-a mai facut cadouri virtuale pina acum! eram de-a dreptul virgina la capitolul asta ! :oops: :oops: :oops: shi sa mai aiba shi pedale! :oops: :oops: :oops: cand ma gandesc ca vroiam sa-mi iau un stepper asortat cu lap-top-ul…… :oops: :oops: :oops: cat de ecologic ; internet cu pedale ! bucrenci o sa leshine de invidie!

  96. aurelian permalink
    January 12, 2009 12:14:16

    nedo: aceeasi prietena de la bancomat?

  97. January 12, 2009 12:27:57

    cred ca poti sa ii pui si visle si ce mai vrei tu. vb cu bucurenci, el cred ca stie sa puna visle si bice. (iarta-ma, nu m-am putut abtine)
    eu ti-l dau in maxim 2 zile cit le ia alora sa verifice platile. da’ bineinteles poti considera de acum ca e al tau.

  98. scrobiculate permalink
    January 12, 2009 12:28:01

    eh, daca nu’i gaz, atunci ii gaza, muahhaha :shock: :lol:

  99. Lizuca permalink
    January 12, 2009 12:28:02

    “O sarma in varsta cedeaza locul unei pene de curent tinere si obraznice”.Nedormitule,criza este muza ta!Esti …total!

  100. scrobiculate permalink
    January 12, 2009 12:28:46

    un gaz, doua gaze …e neutru, chiar

  101. cata permalink
    January 12, 2009 12:38:30

    eu am net la facultate restrictionat , adica daca un link contine cuvantul sex, de exemplu “www.cotidianul.ro/scandalul_sex_gate_de acum_10_ani_vadim_rona_hartner”, nu mi-l acceseaza. sa nu mai zic ca iutubu e restrictionat..deci considera-te fericita, se putea si mai rau

  102. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 12:45:42

    @scro… dar o gaza doua gaze? cum e ?shi daca gaza e de sexul masculin?adica un gaz?sau o fi un gade?doi gazi?

  103. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 12:53:46

    @cata asta se numeshte net portzionat!eshti la dieta? de sex, de exemplu?trebuie sa facetzi sexul suplu, acolo la facultate? sau e manastire?apropos : o fi net la manastire?

  104. Sandman permalink
    January 12, 2009 12:54:54

    @cruela

    corect este :un gadea, defectiv de plural…mai exista doi (stan+cristoiu)..dar gadea este singular.

  105. scrobiculate permalink
    January 12, 2009 12:56:07

    da, exista net la minastire, cel putin la minastirea Stavropoleos ;-) din Bucuresti

  106. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 12:59:36

    @ cata , ai auzit? muta-te la manastire , las-o pustiului de facultate!

  107. nedormitul permalink
    January 12, 2009 13:16:08

    cătă
    dacă este vorba despre sextant?

  108. matrixbrain permalink
    January 12, 2009 13:26:54

    Broccoli-m-as si si n-am cui
    Broccoli-m-as gazului
    Nedormi-ti-as doar Putin
    Perna, creanga de malin
    Judoka & Rasputin!

    Cu-asa versete oloage
    Simoni-v-as de pe bloage
    (Uoff, scapai rima cu “doage”)
    Tachenez si io cum pot
    Pan’ce-oi lua-o peste … ouchh!

    Nicivo-gaz, stop aragaz
    Acraiana-ti-as necaz.
    Putin si toporul curs
    Ne-nvata jocul de urs
    Care joaca kaza … neeeee
    (Chiar mai au rimele rost?
    Noapte luna! Plin-a fost?

    http://www.catneomaisuportasefanush.ro

  109. Alice permalink
    January 12, 2009 13:29:51

    @metrix: traiti-ar muza! :lol:

  110. Alice permalink
    January 12, 2009 13:30:37

    trai-ti-ar… scuze… e de la incalzirea globala :oops:

  111. matrixbrain permalink
    January 12, 2009 13:37:55

    @Alice:
    Minia zavud matrixbrain! Spasiba!

  112. Alice permalink
    January 12, 2009 13:47:43

    stiu bre, da mi-era lene sa scriu tot. prasti minia (sau cum se zice iarta-ma?)

  113. matrixbrain permalink
    January 12, 2009 14:31:48

    Ia vtoje bagajist!
    я прощаю Вам :mrgreen:

  114. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 16:21:06

    @ matrixica fara frica de nimica : o sa faca brocolica infract cand o vedea ca a ata e mai lunga!( sau trebuia sa zic “mai plina”?)

  115. cruela de vila permalink
    January 12, 2009 16:22:35

    ata= a ta ;
    infract=infract :mrgreen:
    scuzatzi viteza !

Leave a Reply

Note: You may use basic HTML in your comments. Your email address will not be published.

Subscribe to this comment feed via RSS

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: