Despre cum am fost smechera de Dorobanti
2009 April 13 at 12:40 pm
Acum vreo doua luni, intr-o seara, a trecut Zoso pe la redactie. Era c-o masina smechera pe care i-o dadusera unii sa se dea cu ea si, din vorba-n vorba, a reusit sa ma imbarlige sa dau si eu o tura. Desi am, in ultima vreme, o relatie proasta cu traficul din Bucuresti si eram destul de stresata, pana la urma, mai grea mi s-a parut partea cu butoanele decat condusul animalului in sine. Dupa ce-am dat eu o tura, s-a urcat si Zoso la volan si a incercat sa ma omoare, luand niste curbe cu viteza si accelerand ca nebunul. Un filmulet care rezuma toata intamplarea si in care eu vorbesc ca televizorul, puteti vedea la el pe blog. Aici, doar o poza cu bolidul si cei doi soferi, pe modelul Dorobanti.









să nu iei numele lui giizăs în deşert, nici în trafic!
Masina aia nu te merita !!!Cata blandete,cata grija,constructorul german trebuie sa-si fi dat seama ca a echipat masina cu vreo 230-235 cp in plus
Simo are zoso?
masina aia, cand bagai a treia, facea intr-un fel. cred ca, la viteza cu care am mers eu, ar fi trebuit sa raman intr-a doua.
Ratusca cea urata si the teenage Frankenstein intr-un BMW
http://www.cotidianul.ro/masinile_surpriza_ale_intelectualilor_de_elita-26683.html
şi, mai ales,
http://www.cotidianul.ro/liiceanu_la_volan_elogiu_lui_siegfried-27113.html
nu-mi zice ca era BMW d-asta ce am condus eu
Cum masina cu 3 viteze,inclusiv inapoi, nu s-a inventat, singura solutie ramane masina de luat accidentatii de pe terenul de fotbal, eventual aia de cutreierat terenul de golf.
Siguranta inainte de toate, bravo, ai dat o palma vitezomanilor.In plus,la viteza cu care ai rulat, toata lumea a putut admira limuzinul in voie,scopul producatorului a fost atins..ce draq de promovare e aia cand mergi cu 100 la ora?Nu sigla,nu model,nu linii..
rămîn de principiul că femeile ar trebui să rămînă la coada lui teflonilă
http://www.cotidianul.ro/confesiunile_lui_gabriel_liiceanu_despre_prima_scrisoare_a_lui_noica_si_
despre_deliciile_cu_tigaia_teflonila-65006.html
nu ştiu, dar teflonilă poate fi acelaşi model
sînt de-ajuns de misogin?
da, cam doua luni ne trebuie sa aflam cine si-a confundat masina
simona, hai să te încurajez: eşti o femeie adevărată. chiar ai un debit verbal… giizăs…
cum se parchează teflonilă cu spatele?
săracu zoso… nici nu se ţine bine pe picioare
de ce nu ţi-ai luat o rochie cu buline din astea?
s-au decolorat?
stai, să pun mai multe, să ştim o treabă





interesanta masina, funny plimbarea, mai ales reactia ta de la inceput, dar tot mai tare e trabantu asta care merge cu spatele..e trabant tunat invers:)
http://presainblugi.com/las-o-ba-ca-merge-aseasi-nu-ti-mai-tuna-masina/
@ bodgan.daradan: tu nu comentezi niciodata dezinteresat? doar ca sa dai link la blogul tau?
eu sunt cel mai dezinteresat si dezinteresant totodata! sunt atat de dezinteresat si de dezinteresant(totodata
) incat nu-mi dau seama de ce am scris commentul asta
simona.tache, nu ai putea să îl rogi să te plimbi dezinteresat cu trabantul ăla?
în sfîrşit, o maşinuţă pentru tine… adică… sper că atîtea boxe fac faţă
Simona, tare maşina. Da de ce în Dorobanţi?
daradan..am auzit ca trabantul prinde 100 km/h doar in cadere libera..e adevarat?
mai stiu ca are centuri de siguranta pentru a-l putea lua la spate,ca pe rucsac,in panta si ca visul oricarui posesor de trabant este sa-si ia si el o masina…
Simona,e bine ca are butoane animalul.Eu am patit-o cu un animal mult mai mare,computerizat tot,cu f.putine butoane,cu touch-screen si meniu.La condus m-am descurcat,in schimb,nu stiam sa deschid torpedoul.A durat 5 minute,timp in care plimbam palmele pe bord crezand ca are senzori.Ce sa fac,femeie la volan.
ce vrei să scriu? nu mai sta ca un rachet în spatele meu, că te omor. mi-ai adus stimorol? de ce ai uitat?
Zoso asta cam goneste pe sosea din cate spune el.
Simona, dacă o să stai la volan aici în New York, la viteza ta de parcat cu spatele, ai să rămâi toată viaţa în maşină, că nu o să apuci să o parchezi niciodată. Ori se termină benzina şi o laşi acolo să o ridice alţii şi te duci frumos pe jos sau cu trenul. Frumoasă sau nu, amenda pentru parking violation e tot 115 dolari. Mai exersează chestia cu parcarea!
Simona, am vazut inregistrarea cu escapada voastra automobilistica si…imi pare rau…cu toata simpatia ce-ti port, tare mai sunteti penibili mai dragi copii. Tu chiar erai sincer emotionata ca te urcasesi intr-un bmw, sau doar mimai emotia ?! …în orice caz, erai veridica, asa zapacita si îmbujorata precum un bushman fata in fata cu radioul cu tranzistori…Mai dragi copii, voi ori faceti pe penibilii, ori sunteti. Inclin sa cred ca suntei. Faptul ca la douajde ani dupa Ceausescu tineretu’ urban de Bucuresti inca mai are orgasm când se urca la volanul unui bmw cu mai multi cai, e atât de trist si de descurajant si va tintuieste atât de tare în lumea a treia, ca ma cuprinde disperarea…Hai, spune-mi ca a fost doar o parodie, spune-mi ca n-a fost adevarat…Nu-i asa ca ati vrut doar sa evocati o scena din anii 60, când tinerii bucuresteni asa ca voi, se strângeau ciucure în jurul vreunei masini straine si-i atingeau cu sfiala caroseria ?!
Third World Forever.
@Simona: care e mail-ul de la catavencu pentru investigatii? Am o idee… Firma care construieste niste mori de vant are ca partener o firma din Constanta care a trecut in ultimii 10 ani de la cultura vegetala si cresterea animalelor la cultura cerealelor, panificatie si, mai nou, la activitati de consultanta pentru afaceri…
din poza pari sa ai tensiunea in jur de 9. te prelingi deja pe capota:)
Ma uit la poza, si nu pot sa-mi dau seama de ce are Zoso privirea aia
.Chiar stie sa se joace cu camera!? sau iti imita ochelarii, @Simona ?!
zoso e aia cu ochelari
wow, beamweu echipat cu retard
si infirmiera insotitoare!!! desi la ultima optiune au cam facut economie la design
@somno:hai sa incercam sa stau eu jos si tu deasupra
sau la mijloc :))
pot să fac caca pe umărul tău?
Draga Simona, explica-mi si mie te rog outfitul tau, ca nu-l inteleg. Aveai va sa zica o helanca groaasa pe sub o rochita subtire cu bulinute, peste care aveai un puloveras negru subtirel, prins la ultimul nasturel? Ma intreb oare cu ce pantofi ai asortat toata chestia asta.
poti
da din pozitia actuala
cu pantofiori roz, bineinteles.
@ Preda: eram stresata ca tre’ sa conduc o masina pe care n-o cunosteam, chestie pe care, de altfel, am acceptat-o cu greu.
@ Ionescu Latul: investigatii@catavencu.ro
Zoso se da la tine?…tu-l de uscat…
imi place muzica pe care o ascultati in masina voastra
Ar trebui sa te iau la o plimbare cu a mea. Are aceiasi putere ca a lui zoso, numai ca a mea e pe doua roti si se numeste Harley Davidson. Cred ca nu ti.ar mai trebui in vecii vecilor, daca nu ai incepe sa plangi pe urma :))
“din vorba-n vorba, a reusit sa ma imbarlige sa dau si eu o tura”
Zoso: Iti place, ai? Dam o tura?
Simona: Hai, na, daca insisti atata …
Din vorba-n vorba …
de fapt, simona era in bamboo la o apa minerala cu lamaie