A reușit să o învingă
2009 August 18 at 4:34 pm
Am râs la această știre din Viața Vâlcii. Pentru pasajul subliniat:

Related posts:
- November 7, 2008 -- Grupul nevestelor care beau doar apa de la chiuveta saluta betivii cu satarul! (43)
- February 1, 2012 -- „Organizarea“ nu e numele unei şampanii (21)
- February 1, 2012 -- Femeile parchează mai bine și, în general, fac totul mai bine decât bărbații (86)
- January 31, 2012 -- Cititorii bărbați despre femei (75)
- January 27, 2012 -- Caft + avioane = fericire (59)
117 Responses
Post a comment








eu am pus-o să se mărite cu un slăbănog?
viata vilvii

cum ajunge cineva sa citeasca viata vilcii?
nu numai chestia subliniata, tot articolu e scris de cineva care precis a terminat cel mult o scoala ajutatoare.
Pacat ca nu si-a lua nevasta asta.
anarchix
beautifull american bride. din texas si votanta de bush ofcorz.
Otto,
imi plac texanele si stiu de ce.
In plus, orice e mai bun ca Obama.
anarchix
ei, asta e, avem pareri diametral opuse in privinta asta.
Cam cata bere ceheasca se poate cumpara pe Moldova? As face o astfel de afacere, chiar si fara prea mare rentabilitate.
si pana la urma a fost grav sau NEgrav?:)
eu sper că grav.
Tot prost stau cu timpul liber si tot cam prin zone fara internet ma misc, deocamdata. Aud ca se apropie iarna,asa ca saptamina viitoare, destul de probabil, ma mut in Florida, in Miami. Daca uraganul nu face prea mare deranj, o sa putem comunica mai mult.
Andrei de la USA,
Care Moldova? A noastra sau a lor? Ma tem ca in a noastra nu prea conteaza calitatea.
just a thought …
unul si mai suparat: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/864102/Ucisa-pentru-ca-nu-a-spus-ca-avea-SIDA/
@Anarchix
Amandoua, daca se poate, numai sa nu ma considere romanii prea mare patriot.
mai postează o dată, să fii sigură. de fapt, postează încă de 664 de ori, te rog. mulţumesc!
As plati si spaga in tigani. Macar un milion as da gratis iar restul la juma’ de pret. Macar bani de alune tot as lua pe ei, daca nu, berea merge si fara.
Am mare stima pt. barbatii care-si bat nefestele. Eu n-am reusit niciodata, mi-e frica, si sa nu credeti ca are 90 kg, din contra e mica, subtire, negricioasa, cracanata si poarta ochelari, seamana cu Simona.
V-am povestit cum i-am cuparat rochie din China?
Andrei,
daca m-as fi intors in Romanistan, m-as fi apucat de crescut plante pentru uz alcoooolistic. Nu exista niciun fel de producator de Absinthe pe-acolo si piata cere. Dovada pretul enorm al sticlei de Absinth de import (UK sau Cehia).
Biata nefasta, tzigane mai da-i de mancare lasa dreaq rochiile
@ Sol,
rochia era comestibila.
Nu vrea sa manince, e mironosita ca Simona, da-n schimb da banii pa pantofi, fa femeie nu e pacat sa calci banii-n picioare. Are cred ca sute. Eu am doar cinci perechi, unii negrii, de buni, unii maro de buni, unu Adidasi, unii cu crampoane mici de teren tare si unii cu crampoane mari de teren moale plus clapari de schi pt. iarna.
“unii negrii, de buni, unii maro de buni, unu Adidasi, unii cu crampoane mici de teren tare si unii cu crampoane mari de teren moale plus clapari de schi pt. iarna” pai acilea ai descris cinci perechi si jumatate….io cred ca ne minti
asta cu pantofii la femei e o chestie pe care nici un barbat zdravan la cap n-o s-o poata vreodata intelege. e absolut imposibil sa intelegi privirea uosr panicata, usor deznadajtuita inspre deprimare, tonul mai dureros ca la anuntul mortii cuiva drag, cu care o femeie cu multe zeci de perechi de pantofi in debara te anunta la inceputul fiecarui sezon ca nu are ce pantofi sa incalte.
si mai de neinteles e de ce toate femeile isi cumpara un numar impresionant de pantofi care fie le string, fie le taie, fie la fac basici fie au alte calitati perverse care le fac sa sufere.
@ Otto: corect era asa: “te anunta la inceputul fiecarui sezon ca nu are ce pantofi sa incalte si ce haine sa imbrace”
si be) voi de ce suferiti cand ia bataie Poli-n deplasare de parca v-ar fi murit mama?
te rog să n-o invoci pe mama dracului!
mamă, recunosc, uite, aici, de faţă cu toată lumea: sînt ghei!

şi da, eu sînt tipa
dacă te consolează cu ceva, n-o fac din convingere, m-au obligat.
tache
nu sint mare microbist, barbatii care nu sint microbisti sufera cind vad pe autobahn pe unu cu o masina cu mai multi cai sau cind realizeaza ca alti armasari au scule electronice si gadgeturi mai noi si mai tari decit ale lor.
asta cu imbractul e o adevarata saga, intii se cumpara o curea nevinonovata, la curea lipsesc pantofii si poseta care sa se asorteze si in final hainele. in principiu e o spirala la care doar scaiul e limitul.
v-am povestit cum i-am cumparat rochie nefestii din China?
la naiba, comment în moderare
ah, a penetrat moderarea. mersic!
@ dracu & dracu pidosnic: schimbati-va dracu’ avatarul ala porcos. beah!
@ neamtu: nu. povesteste-ne. despre rochii vreau sa aud oricand si oricat!
îmi pare rău, unul ghei n-avem. dar ce te deranjează la el? nu se vede unde scrie măruţă?
Diseara imi bat nefasta, m-am hotarit! Tineti-mi pumnii.
aahhh… da… înţeleg. leana lui măruţă n-are rochie. nici rochia n-a încăputut în avatar
dacă există bibi cucernicu, de ce să nu existe şi dracu pidosnicu?
neamtu
si daca n-o invingi ce te faci? o sa faci tu tocanitza de acum?
depre cum i-am cumparat eu rochie nefestii din China, pt. prima si ultima oara-n viata.
Eram in China, era seara, ploua, am iesit din hotel, vroiam sa cumpar neaparat ceva da nu stiam ce, am intrat intr-un magazin de ceaiuri, am aratat pe un raft ca vreau green tea, chinezoaica mi-a aratat un raft cu zeci de feluri de ceai, am luat de margarete, de viorele, presat, nepresat, cu spuma si fara, cred ca am ceai si pt. generatia urmatoare.
Incurajat de succes am vazut un butic.
zi domne (azi) cum i-ai luat rochia aia!
ca altfel te batem noi, pana apuci sa-ti bati nevasta!
Incurajat de succes, am vazut un butic. De mult mi-am dorit o Piranda inflorata cu buzele ca de muscata. Era acolo, alba cu flori mari, lucrate de mina. Care-o fi masura? Chinezoaica s-a prins si a iesit in strada si a bagat in butic una cite una cite-o chinezoaica. Erau mici, cracanate ca nefasta, da galbene. Una dintre ele mi s-a parut ca-i exact ce caut. Am fost fericit. Am cumparat-o mintenas, mai ales ca era de marca PRAVDA, ala cu Meril Strip, auzisem eu de asa ceva.
Ajuns acasa i-am aratat-o mindru, a incercat-o, i se potrivea manusa, m-a intrebat cit a costat, i-am spus jumate, a zis ca-i cam scumpa. Mi-a promis ca o s-o imbrace!
am auzit de rochii, ce ?
un prunc == 2-3 rochii ?
un pui de drac ce-are?
@ neamtu: frumoasa povestea, bravo, sa-i mai cumperi
simona, pot să fiu eu simona?
apolodor, vreau o rochie din china. sau măcar de la bazar
@ dracu pidosnicu: nu, ca apar iar confuzii. Deci, NU!
Simona, vrei sa-ti fac cadou o rochie cu flori mari cusute de mina, e ca noua!
păi, pentru copil. vreau să-i fac lui apolodor un drăcuşor. uite, vezi? rimează
@ neamtu: nu, multumesc frumos, e rochia doamnei neamtu tiganu. vreau doar sa ne mai spui povesti d-astea pe jumatate amuzante, pe jumatate sensibile.
neamtu
io stiu? suna prea bine sa fie adevarat. daca ii cumperi tu o haina nu e bine. nu poate s ase fitziie cu ea in oglinda in magazin, si asta e deja jumatate din placere cred ca. sia poi nu poate sa te intrebe daca s-a ingrasat, nu conteaza ce-i raspunzi, oricum nu te crede si tu o sa mai maninci o saptamina mincare sanatoasa care o slabeste pe ea.
nu cred povestea ta.
@ dracu p: pentru nimeni
http://bleen.ro/2009/08/trafic-cotidianul-ro-sati/comment-page-1/#comment-17897
Haideti sa-i facem cadou Simonei rochite. Precis ca n-are pantofi si geanta la culoare! Ce-o sa mai ridem!
nu mă supăra! nu ştii ce urît face un drac cînd plînge
@ Otto: vaai! te rog nu-mi aminti ca m-am ingrasat vreo 2-3 kile si ca sunt distrusa!
de-abia uitasem!
vreau eu o rochie ca si-asa nu mai am cu ce sa ma imbrac
te risti?
şi talpa iadului se îngrăşase vreo 2-3 tone, da’ stătea toată ziua cu mestecăul în cazan
tache
pe unde te-ai ingrasat sa-ti spun ce sa maninci, am devenit o enciclopedie in domeniu.
a ţinut cură în perioada aia. ne dădea nouă, dracilor, numai damnaţi rahitici ca domnul care a a înjunghiat-o pe soţie, fiert în smoală dietetică. apropo, nu ştiu ce o să ne facem cînd se termină rezervele de petrol. cred că ne trece talpa iadului pe smoală bio, din rapiţă
Hai ca va las, vine nefasta, am auzit masina, dureaza un pic pina parcheaza, parcheaza pe stinga, e locu strimpt, inainte a fost un camion cu remorca.
ma duc sa-i pun de mincare si dupa aia o intreb daca-mi da voie s-o bat. Cu putin noroc!
da’ e nevasta ta?
bine c-a reusit s-o invinga, mama ei de balauroaie palavragioaica!
@ Otto: zi-mi toate variantele, tot ce stii
Ea asa zice, da eu de fiecare data zic, nu-i nefatsa mea, nu-i nefasta mea… e doar o colega de camera.
e clar. şi pe tine te-a îmbătat, ţi-a pus pirostriile în cap şi salba la gît şi aia ai fost!
…sub influenta licorii lui bachus si a muzicii lui bach
şi eu m-am îngrăşat un pic, am pus pe fund şi pe sîni
nefasta ca sa slabeasca a luat un video cu aia, nu stiu cum o cheama, o artista cu vino peste mine, si face dupa ea. Nu stiu daca a slabit ca n-o controlez i-a crescut doar o alunita pa buza ca lu aia. Eu cred ca-i neg si e din cauza elektromagnetiche verträglichkeit.
pe dos ni’c… parca
cel mai minunat compliment l-am auzit între două curve care au ajuns la noi că făcuseră prostii pe o scară şi a căzut scara cu ele. şi după ce le-am cazat, una zice către cealaltă: la naiba, ce grasă erai înainte!
“Am aflat ca nu este pentru prima oara cand aceasta valceanca ia bataie de la sot.”
pana-n prezent a luat bataie mai mult de la amant.
tache
din pacate trebuie sa plec si subektu-i atit de vast…
chip in taci.
pe mine nu ma intereseaza decat subectu: batae!
subectu complet e “apa, paie si bataie!”
apropo de batae, carol nu vrea sa se bata cu dracu. sunt dezamagit.
tags: cantitate mare de alcool, kilograme mai putine decat, victorie, femeie-n spital
eu vreau dragoste, mîngîieri, dezmierdări… să-mi ia şi mie carol o rochiţă.
am uitat să zic. mă cheamă dracu pidosnicu’, da’ puteţi să-mi spuneţi pido
am zis.
nu tu batae, nu tu nik

se pare ca nu am de ales si tre sa muncesc ceva.
orvoar.
lupule da ce mare field de comentarii ai pe rozolutia asta mai mica a mea.
oare femeia a incercat sa i se impotriveasca in vreun fel inamicului sau a asistat neputincioasa la victoria acestuia?
Uite aici despre pantofi
Bine că leziunile se regenerează până etapa următoare. Vâlceanca are deja o cotă de 2 la 1 la pariuri.
Vâlceanca îl va avea zilele următoare ca sparring partner pe Undertaker.
Vâlceanca în exclusivitate: data viitoare îl voi sufoca cu țâțele. Țâțele lui.
dracu pidosnic: cum te simti cand ti se aminteste ca bataia e rupta din Rai?
Poli joaca acasa. E condusa doar cu 1-0. Forza Poli!
Pentru cei care tot vand pe aici teritorii romanesti: Timisoara ’89, Chisinau 2009!
maaaaa… cat e scoru la poli?
simonaaaaaaa: cat e scoru’
?
la dracu! ma duc sa-mi cumpar pantofi
Poate femeia de Valcea n-a dat in omu’ ala din mai multe motive
- e o doamna
- i-o fi fost frica sa nu fi murit omu de categoria musca daca-l atingea vre-un croseu
- nu se bate de sarbatori
Lamuriti-ma si pe mine – daca viu batuta la spital in Romania si apare si agresorul (sau agresoarea – ca nu stii niciodata) la camera de urgenta doftorii cheama politia doar daca o iau pe coaja in incinta?
sa vina badmf-ul ca el vroia prozelitzi la site-ul ala cu bataie!

cum iizicea?
bruta?
bruta mica?
bruta de la valcea?
shi gutza?
unde umbla?
de ce nu vine sa manaca shi gura lui o bataie?
macar in deplasare!
femeile ar trebui sa invete cum se tine garda, de la un simplu upercut pot lesina.
@gero – deranjaza simtul estetic sa tii garda (exceptie facand scrima) – si nu te astepti ca upercutul sa vina la pachet cu mariajul.
Ascultam un reportaj si reporterul discuta despre barbatii din armata irakiana. Ofiterii superiori isi bat curent nevestele din urmatorul motiv. Femeile au o putere de seductie foarte mare asupra barbatilor. Barbatii le bat ca sa le arate cine e seful (in armata conteaza mai mult decat in civilie sa stabilesti ierarhiile). Si batute, si sub ocupatie, si cu militii religioase dupa ele, si cu explodaci cand se duc la piata – aferim viata.
De vazut neaparat:
se pare ca e grav.
@badmf-ul : cine e grav?
in textu` ala nu vaz in ce repriza “a reusit sa o invinga”.
e foarte important, n`asha ?
oricum, daca olteanu` era chiar din Balcesti, era “un om intre oameni”.
Doua chestii mi se par remarcabile de-a dreptul:
1. medicul primar medicina de urgenta se numeste Claudia Cap (!). Pe cale de consecinta colegii ei nu pot fi altii decat Grigore Femur si, desigur Veronel Oasemici.
si be), “…se pare ca in momentul in care omul consuma alcool, nu mai poate judeca normal, riscand sa comita alte fapte si mai grave.” Va dati seama ca vecinii ii ascund omului aruncatorul cu napalm prin porumb si cheile (inclusiv alea de rezerva) de la Stealth Fighter in troaca cu apa de la curci, atunci cand incep ei sa se prinda ca e risc maxim.
@anarchix
atunci e nasol daca o mai pastreaza….cred ca era cu aroma de orez
@Marinake: remarca mea a avut un scop pur umoristic, nicidecum nu se vroia un sfat practic.
@Marinake
depinde cat de grav o iei pe coaja ca n-o sa se deranjeze militia asa pentru o palmuta, deci pentru efect scontat tre sa fii “tare`n gura” pana la capat.
aloooo! e cineva acasă? daţimi şi mie ceva care să mă rîdez.
brightie, poate ca n-ai citit compuneri scrise de nistorescu. da’ nici Nutzi recomand.
SA FACUT DREPTATE.TIMISOARA LA UN PAS DE ELIMINARE
Posted by CIRSTEA FLORIN in Sport. Tag-uri:dan paltinisanu, liga campionilor, marian iancu, poli timisoara, vfb stuttgart, victorie. Scrieti un comentariu
Creadea-ti ca UMNEZEU doarme?Pt nesimtirea si pt aroganta de care au dat dovada in returul cu SAHTIOR, F.C. TIMISOARA a platit scump.
Intercity-ul VFB STTUTGARD cu CIPRIAN MARICA IN FORMA MAXIAMA SI CA PANTELIMON, CALAUL TIMISOAREI,a facut instructie cu o echipa,prea entuziasmata,dupa eliminarea nemeritata lui SAHTIOR.
Atacantul nemtilor, CIPRIAN MARICA ia adus cu oicioarele pe pamint pe ingimfatii de la Timisoara.
Speranţele timişorenilor s-au spulberat aseară în faţa lui VfB Stuttgart. Fără o minune în retur, Poli se va mulţumi cu participarea în grupele Europa League Timi…was, au jubilat şvabii după tragerea la sorţi. Amnezie, ironie, trufie. Timişoara răspunde cu un stadion aproape plin, transportat. VfB cu perlele lui Hleb, un jucător care poate dribla şi pe o sîrmă suspendată. Bucur pîlpîie …
Intrebat dupa meci ,Marian Iancu ce parere are , a declarat:”Asta ne e valoarea!Doar trei jucători din actuala echipă pot face faţă unui meci de Champions …” Nemtii le-au spulberat banatnilor visele de liga, asa cum au facut ei cu SPORTU STUDENTESC, cind datorita unui blat poli-dinamo sportu a fost retrogradata.
NU TE VOM UITA CIINE. NU ASA SE TRATEAZA UN MUSAFIR?Pt ce? Pt un banner rupt?Dc nu ami este Ceausescu ca transforma Timisoara in teren agricol si era mai bine, pt ca toata prostia,hotia, instigarea la rasism si violenta, acest oras mizerabil intelectual le aduce.poli timisoar rusine ligii 1. acasa cu ei.
O dovada in plus: astia mici sunt rai :))
Iti dai seama… daca l-o fi enervat…
Poate i-a schimbat programu’… de la meci la telenovela…
Si oltenii astia in general sunt ai naibii rau :))
Valcenii sunt olteni sau nu???
A invins-o… pai normal era sa se bata in parte, ia tu una, mai incasez si eu una, ca sa imparta si relele… io asa cred… ce egoist, ce egoist…
o bruta…
http://rerene.mybrute.com/fight/668860288
altă brută
http://simona-tache.mybrute.com/fight/675480704
hehehe, nu observasem