Skip to content

Vivaz la Revolucion!

2010 April 20 at 4:45 pm

by Simona Tache

Pentru iubitorii de telefoane tari pe partea de multimedia (deci nu şi pentru mine, care folosesc mobilul, ca mamaie, strict pe partea telefonică) tocmai ce a fost lansat pe piaţă Sony Ericsson Vivaz, un telefon tactil, cu cameră de 8 MP, care filmează HD. Telefonul vine cu o tehnologie nouă, care detectează detalii atunci când faci o fotografie. Rulează sistemul de operare Symbian, dispune de o memorie internă de 75 MB şi suportă carduri de memorie Micro-SD de până la 16 GB. Te poţi conecta cu el la net prin 3G – HSDPA şi te poţi orienta prin oraş cu ajutorul GPS-ului integrat, ceea ce pe mine, personal, m-ar ajuta să supravieţuiesc, bineînţeles nu mult mai tare decât un GPS încorporat direct în creier.

Bun. Să trec la partea cea mai interesantă şi să vă spun cum puteţi câştiga unul dintre cele 20 de telefoane Vivaz, puse la bătaie în campania de lansare, sau premiul cel mare, o excursie de două persoane la Dubai şi Istanbul. E foarte simplu: Filmaţi un minut din viaţa voastră (unul în care să fi simţit pe bune că trăiţi, nu unul în care dormiţi sau vă tăiaţi unghiile de la picioare) şi postaţi-l pe YouTube, aici.

Câştigătorii vor fi anunţaţi după data de încheiere a concursului, care este 21 mai 2010.

Excursia la Dubai şi Istanbul va dura 4 zile şi 4 nopţi şi va include două bilete dus-întors, un tur privat cu hidroavionul, o experienţă 4×4 în deşert, schi nautic şi diverse alte activităţi. Cazarea la hotel, transferul şi îmbarcarea sunt incluse. Valoarea Premiului este de aproximativ 15 000 de EURO de persoană. Evident, dacă veţi câştiga, nu există posibilitatea să vă primiţii banii cash, ca să vă luaţi, în loc de excursie, maşină, frigider şi ce vă mai trebuie prin casă.

Related posts:

80 Responses Post a comment
  1. April 20, 2010 16:49:31

    şi din astea se fac la jucu?

  2. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 16:51:15

    agnes , te lasi si tu filmata, sa cashtigam shi noi ceva “odatanviata”? :roll:

  3. April 20, 2010 17:26:25

    Acum, fara misto. Da’ mai pleaca careva cu toata zborurile puse pe hold? Sa stiu, ma bag sau nu! :)

  4. para permalink
    April 20, 2010 17:46:39

    Aia fiatla io gut(l)!

  5. Marinake permalink
    April 20, 2010 17:51:17

    VivaZ(apata?)

    O fi corect gramatical dar suna ca dracu. De marketing…. nu mai zic, si nici ca ne ia la per-tu de parca ne-am fi tras de sireturi.
    Videoclipuri HD printr-o atingere – Imortalizeaz-o şi public-o…..

    Urmatoarea e chiar sinistra

    Lucrează şi joacă-te
    Oriunde te-ai afla, ai la tine toate aspectele vieţii. Citeşti şi trimiţi mesaje de e-mail. Navighezi şi partajezi. Rămâi conectat şi bucură-te de viaţă.

    Ma folositi 24 din 24 citind mesaje de e-mail in timpul meu liber, ca si cum m-ati fi castigat la belciuge si vreti sa ma mai si bucur.

    Sau – alt inteles – Ardeti neica gazu’ la lucru. .Daca stati intr-un birou, nu e grav, mai problematic e pentru mecanicii de locomotiva sau soferii de taxi sa-si cumpere Vivano

  6. Marinake permalink
    April 20, 2010 17:59:57

    De unde vine expresia ne-am tras de sireturi m-am tot intrebat. Ca eu cu multi am fost la scoala si am multe cunostinte dar nu ne-am tras de sireturi . Pana cand….

    Pustiul meu n-a stiut sa se lege pana la vreo sapte ani (din cauza de pantofi cu arici velcro). Cand il trimeteam la scoala cu pantofi cu sireturi n-avea nici o treaba, da sambata si duminica sa nu vada pantofii aia. Asa ca l-am intrebat cum face. Si mi-a zis ca se roaga ba de Sam ba de Zach – erau vreo sase sapte care ii trageau sireturile.

    Pe urma m-am gandit ca pe vremuri doamnele mai purtau sireturi la corset si domnii la pantaloni asa ca daca ajunsesera sa se traga de sireturi, relatia era bine de tot intima

  7. Marinake permalink
    April 20, 2010 18:13:28

    Vivano e o cafea solubila a lui Starbucks – VivaZ e telefonul asta – toate incep cu V – le-am incurcat.

  8. April 20, 2010 18:52:09

    eu vreau experienta 4×4 doar daca are si bancheta 1/3 2/3, nu de alta dar poate vreau sa bag si eu o camila in portbagaj.

  9. Marinake permalink
    April 20, 2010 19:20:09

    Nu e nimeni pe blog – toti s-au dus sa se traga in poza

  10. April 20, 2010 19:26:15

    nu, bă! sîntem geloşi că tache te vorbeşte de bine numai pe tine.

  11. para permalink
    April 20, 2010 19:30:55

    @iris, de ce nu pui şi tu linkul aşa, frumos şi civilizat, cum face nedormitul?
    În ţara asta, deocamdată, e linişte, şi pentru că unii mor în Afganistan.

  12. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 19:52:16

    iris chiar ma enerveaza! :twisted:

  13. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 19:53:19

    agnes: uite aici un film din care sa ne inspiram!
    ;-)
    pot sa fiu io foca?
    :oops:

  14. ciu permalink
    April 20, 2010 20:30:32

    ce dor mi-a fost de voi!
    simona, eram ingrijorata ca nu-ti mai merge blogu, si cand colo aveam io cache-ul imputzit….
    da de iris chiar nu mi-a fost dor. ce marketing de gherila de spam uracios – nu-i frumos!! chit ca postu e si el da marketing, da’ orisicat…

  15. ciu permalink
    April 20, 2010 20:31:30

    cru, ba eu vreau sa fiu foca. cata tandrete! ce delicatetze! ce fizic si ce elegantza! of, of

  16. April 20, 2010 20:32:10

    iris, mă scuzați că vă întreb, deformație profesională: ce mâncați în gravatarul dumneavoastră? Vă mulțumesc.

  17. ciu permalink
    April 20, 2010 20:33:25

    tanti j: asa-i ca nu numai mie mi se paru? :oops:

  18. iris permalink
    April 20, 2010 20:34:46

    Tanti Jeni, sar’na, e doar un trabuc. Si aveti dreptate intr-un fel: le cam mananc.

  19. iris permalink
    April 20, 2010 20:38:31

    para taica, poate imi explici si mie linistea Romaniei motivata de razboiul din Afganistan. Nu am nimic impotriva daca te arati fan Oprea, dar nu arunca motivatii pe care nu le crezi nici tu.

  20. iris permalink
    April 20, 2010 21:02:29

    Ce aversiune am imprastiat pe aici… aproape ca mi-e si rusine (da’ de unde?)

  21. Delia permalink
    April 20, 2010 21:02:40

    cruela, parca e cainele meu :smile: si ala face podu pe spate ca o lebada si da pusi. numai ca are si patru picioare. si nu face singur baita…

  22. agneswood permalink
    April 20, 2010 21:21:52

    cruela, nu ne trebe telefon din ăla că nu ştim ce să facem cu atâtea MP, HD, SD, GB, HSDPA, GPS, PLM. deci nu ne pozăm :mrgreen:

  23. April 20, 2010 21:48:00

    Da’ daca ai o profesie din aia in care “simti ca traiesti” mult mai des decat ar trebui, sa zicem alpinist utilitar sau dresor de fiare (salbatice), se ia in considerare minutul de filmare? Evident, cu titlul “Un minut la job” (de job?!)

  24. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 21:55:37

    agnes: te recunosc!
    esti iecsxact asa cum te shtiu!
    nematerialista!
    noroc ca m-a nascut mama si pa mine , nu doar pa tine!
    :oops:
    pai fatahhhhhh
    1. il vindem si lom un camion da bani!
    si be) kiar daca nu ne trebe telefonu ( ca la noi fonctzioneaza telefonul fara fir! ;-) ) ne trebe za excursiile!ne pozam o data tu si o data io si cashtigam ambele doo iecsxcursii si plecam in istambul si la camile in dubai, fatahhhhh!mai ieshi shi tu din padurea aia, fatahhhh, ca vine vulcanu peste tine, fatahhhh!( sper sa nu fie bulangii si sa puna iecsxcursiile in acelashi timp! :roll: , sa nu putem hali dacat una, sa trebuiasca sa-l trimitem pa nedo in haialalta! :cry: :cry: :cry: :cry: )
    ai intzeles?

  25. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 21:57:44

    nedo : cum sa zice la parazitzii da blog? aia da sa lipeshte ashea din dragoste da cate un blog cu trafic shi traficheaza dupa aia traficu omului in folosu personal ( ca accelerat de unde?)

  26. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 22:00:11

    si agnes fatahhhhhhh
    sa vede ca esti da la padure fatahhhhh
    pai ce daca nu stii sa-l foloseshti!
    tu shtii cum sa uita lumea la tine cand apari cu ala?
    :roll:
    ;-)
    crede lumea ca esti si tu cineva fatahhhhhh
    poate ne da si la televizor fatahhhhhh
    sau makar la radio!
    ;-)
    plus ca ne pune irirs la ia pa blog si ne face celebre!
    ne-am scos fatahhhhh
    hai, treci la makiaj!
    ;-)

  27. April 20, 2010 22:10:41

    cruela, nu renunţi, te rog la fataahhh. încearcă hamasss :P

  28. Bad Robot permalink
    April 20, 2010 22:11:34

    15.000 de euro o excursie la Istambul?Da ce-ti face frate,te-mbraca in cristale Ceaikowsky?Sau iti da jeepul cadou dupa ce dai o tura pe nisip?S-a prostit lumea la cap maica!Cat priveste telemafonul,sa ne dea la toti cate unul ca sa putem filma si le trimitem clipurile unde vor ei! :grin:

  29. April 20, 2010 22:14:07

    e si la Dubai si acolo e din aur si apa pe care o bei, iar aerul e din platina

  30. iris permalink
    April 20, 2010 22:16:09

    cruela e nedezlipita de pe emisiuni cu “fataaa” (h`ul de unde l-o fi scos?). Ti-as trage profilul intr-un articol, da` daca in spatele nick`ului se ascunde vreo gospodina care gateste borsh la fiecare trei zile, n-am facut nimic.

  31. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 22:25:58

    iris , nu te deranja….
    nici sa aflki de unde e “h” , nici la ce emisiuni ma uit io, nici cat borsh ash putea sa-tzi gatesc! zau!
    nu merit atentzia ta!
    vezi-tzi de drumul catre culmile gloriei! ca mai sunt bloguri pe care te potzi aciuia!
    :mrgreen:
    succesuri!

  32. cruela de vila permalink
    April 20, 2010 22:30:36

    iris : ca sa nu-tzi surmenezi neuronul aducandu-tzi aminte ce ai mai citit pa blogu asta pe care il apreciezi atat de mult, itzi reamintesc io :
    :mrgreen:
    http://www.simonatache.ro/2010/04/15/poseta-sporturilor-si-sfaturi-pentru-soferii-care-vor-sa-nu-le-scape-viu-nici-un-pieton/#comment-122122

  33. Sandman permalink
    April 20, 2010 22:34:58

    Cruela, am facut pe leul de mare , conform model,iar calitatea vietii de familie mi-a crescut simtitor, multumesc excesiv :oops:

  34. iris permalink
    April 20, 2010 23:09:13

    m-am documentat, mercik. neuronul meu cunoaste acum semnificatia consoanei “h”, si diftongii “io” si “pa”. giast cul, sis. fara tine viata mea ar fi pustiu

  35. Bad Robot permalink
    April 20, 2010 23:12:34

    Cat fight,cat fight,cat fight!!! :grin:

  36. April 20, 2010 23:16:57

    se pare k m-am pus naspa cu cruela, mi-am gasit si eu omu`…ii vad comentariile si ma ingrozeste gandul ca e vreo halterofila cu ceafa de raket langa care nu ti-ai dori sa fii cand scapa vreun partz

  37. ciu permalink
    April 20, 2010 23:22:01

    oho vad ceva actiune… hai ai nostri!

    cruelle, je vous en pris, c’est ton tour, mancatza-ash haltera si ceafa ta de raket…

  38. ciu permalink
    April 20, 2010 23:23:46

    sandman, asa-i? si pe mine m-a inlacrimat foca-ul ala… am dat mai departe si la prieteni, ca mai multi au nevoie de ceva lectii

  39. April 20, 2010 23:34:53

    Fac pariu pa 10 Euroi ca va cistiga Cruela! Iris e putin, cum sa spun, cam din topor, or noi gustam duelurile delicate.

    Hai Cruela, da-i la gioale, da cu finete!

  40. georgiana permalink
    April 20, 2010 23:41:45

    Cruela, pe ea, pe ea, pe mama ei! :twisted:

  41. April 20, 2010 23:50:02

    georgico, fara mame fatahhh, ca aici is in minus din start

  42. ciu permalink
    April 20, 2010 23:50:23

    tot cruela e mai frantuzoaica, nu se prinde asa cu oricine :mrgreen:

  43. ciu permalink
    April 20, 2010 23:51:25

    oh, ce tristetze…

    ce mai faci, georgi? da tu, neamtule? sanatosi, voinici? cum o mai duceti cu fericirea?

  44. April 20, 2010 23:51:46

    V-am spus io? Iris deja da indarat, a prins frica, cind va spun! Mai bag inca 20€ pe Cruela!

  45. April 20, 2010 23:53:36

    Ciu, merci de intrebare, nemtii au o vorba, oamenilor rai le merge bine! Sper ca si tie! Cred ca i-a mers si lui Iris pina mai deunazi.

  46. Sandman permalink
    April 20, 2010 23:54:23

    Iris, in lipsa indicatiilor de folosire a blogului, trebuie sa o iei usurel cu lectura,mai apoi te inscrii si la dezbateri, parerea mea …

  47. Bad Robot permalink
    April 20, 2010 23:55:12

    @Neamtu Tiganu:aici nu lucram decat in Deutsche Mark!!! :grin: :grin: :grin:

  48. georgiana permalink
    April 20, 2010 23:59:49

    iris, era o expresie, n-o lua in serios…
    ciu, is bine maica, daca am tigari si un coltz de paine is implinita! tu?

  49. April 21, 2010 00:02:54

    jorjiano, vezi ca piinea ingrase!

  50. ciu permalink
    April 21, 2010 00:04:16

    iaca, G, ca dupa cum zice neamtu, si io-s cam buna la suflet… si tot ca tine, daca am ce fuma si copchilu ce manca, parca nu vad ca ploua cu nori negri

    da trece ea si umbra asta si vine primavara la loc – sa ne veselim!

  51. Bad Robot permalink
    April 21, 2010 00:05:32

    Bai ia nu mai fumati ca va face rau!!! :???:

  52. ciu permalink
    April 21, 2010 00:06:29

    robot, tu insa ai voie sa … o iei pe ulei? :grin:

  53. Bad Robot permalink
    April 21, 2010 00:20:26

    @ciu:numai pe vasilina cu litiu,d-aia alba! :grin:

  54. Bad Robot permalink
    April 21, 2010 00:21:04

    Aia neagra cu grafit imi dubleaza imaginea! :shock:

  55. April 21, 2010 00:26:59

    va las intre voi ‘telectualii, ca vad ca imi cereti profesionala sa las o replica pe icisha. bahtalo deutsche zegeuner. ich mag die platz nicht. und wenn du hast noch deutsche mark, schikst du zum mier. ich habe eine collection. tchuss dabei.

  56. Sandman permalink
    April 21, 2010 00:43:53

    Decat blogul,Iris,nu manualul de germana:))

  57. April 21, 2010 00:44:45

    Iris bitte “und wenn du hast noch deutsche mark” man sagt “und wenn du noch deutsche mark hast”

    Guten Nacht!

  58. April 21, 2010 00:47:14

    wow! un cat fight care a pornit de la o replică de-a mea şi n-am fost de faţă. :(

  59. madison , jimmy permalink
    April 21, 2010 00:52:20

    :mrgreen: :idea: :mrgreen:

  60. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 00:53:46

    nedo :pana si io am lipsit!
    :mrgreen:
    cu tot cu ceafa mea de racket!

  61. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 01:00:09

    iris ; asculta acilea la mine : esti mai presus dacat noi intelectualii da p-acilea!
    n-are rost sa facem borshu’ sa curga…ca suntem gospodine ! :mrgreen:
    regulele e simple pa orice blog:
    comentezi la sobect, sau te aptzii….te duci repede la tine pa blog, shi scri-jelesjti akolo tot ce-tzi da prin cap!
    daca vii sa comentezi, itzi aduci shi un pachetzel cu simtzu umorului
    daca vrei sa shtie lumea ca ce tare blog ai tu , vezi ca e o rubrica de completat, cand intri sa comentezi, si , minune, automat , cand apasa omu’ pa numele tau, este teleportat direct pa blogu’ da l-ai indicat!( pt asta chiar ca-tzi trebe profesionala)
    daca crezi ca scriind comentarii acide si autosuficente despre d-alde zoso, itzi cashtigi ceva imagine, ca ce tare esti tu, mai gandeshte-te o data!
    precum ziceam: succesuri!
    ps: mai uita-te o data la lnku’ cu foca! n-are ce sa–tzi strice! ;-)

  62. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 01:00:57

    sanndman : dai o bere si te mai invatz shi alte trucuri! ;-)

  63. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 01:07:14

    neamtzule, cand deschid un fan club , te pun presedinte honorific, mancatzi-ash! ca da bine la imajene: neamtz ejti, destins ejti, plin da euroi ejti :mrgreen: , limbi straine bungheshti, shi le ai shi p-astea cu beutura!
    da sa te pup! sa-mi traieshti!
    :oops:
    ma duc sa ma antrenez la cal cu manere inegale, sa fac fatza la viitoarele confruntari, sa nu te dezamagesc!
    ;-)

  64. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 01:08:05

    ciu, georgiana si cine m-a mai sustinut moral ( si imoral) , dau o bere !

  65. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 01:18:25

    sa mai zici tu simona , ca n-ai avut revolutzie on topic! :mrgreen:
    VIVAZ LA REVOLUION!
    hai agnes fata, pardon , hamas, sa cashtigam escursia, sa mergem cu camila pa vapor! ;-)

  66. Nicolae permalink
    April 21, 2010 05:48:35

    Sunt constient ca nu va intereseaza optiunea mea. Dar eu nu particip la concursul asta. Daca o sa castig excursia ar trebui sa ma urc in avion. La ora cand meditez la asta, in reluare se face ancheta la “ora de foc” privind haosul aviatic provocat norul vulcanic. M-a speriat eruditia echipei GS&AU. A luat la ranga toate autoritatile romanesti care decid siguranta aviatica, care si-au batut joc de calatori in loc sa-i lase ca probabil sigur, sa se prabuseasca. Inspre final s-a constatat, cu ajutorul lui N Shmeker (F 16) ca guvernul habar n-are ca are nush’ce institut in subordine. Rushine Boc!

  67. Nicolae permalink
    April 21, 2010 05:58:14

    A! Mi-aduc aminte ca acu nush’ cati ani cand bantuiam prin Politehnica, eu viram prima la stanga la AR iar AU&GS o virau la dreapta catre fac. de avionica. Asta cum vii dinspre Regie. Or fi facut jurnalistica dupa avionica?

  68. sadwank permalink
    April 21, 2010 06:37:12

    “Telefonul vine cu o tehnologie nouă, care detectează detalii atunci când faci o fotografie”.

    Mein Gott, asta e una din cele mai frumoase fraze pe care le-am citit vreodata! Zen 100%!

  69. Marinake permalink
    April 21, 2010 07:26:43

    @Sadwank

    Care zen – dipanda cum devine detaliul – mai apare in poza un rid, o chelie, unghii jegoase… dinti strambi, tonsura prost facuta

  70. Marinake permalink
    April 21, 2010 07:37:03

    @Cruela – doamna aceea Iris s-a dus de pe-aici da’ eu, ca multi altii nu am inteles care a fost motivul de cearta. Daca Agnes nu vrea sa se pozeze, cum ea e geamana ta – fa doua poze cu tine si fotoshopeaza. Daca castigi ii faci un cadou – o duci la dubai sa se dea pe schiuri in shopping mall.

  71. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 08:44:49

    mrinake: iris si-a facut un obicei din a intra tip-til pe blog si a depozita un link;
    de fiecare data al blogului ei personal;
    de fiecare data fara nici o legatura cu postul…postat de simona;
    asa ca un cuc care-shi lasa oole in cuibul altei pasari! :roll:
    mie mi se pare agresiv si lipsit de (cel putin) politete procedeul, mai ales ca exista optiunea de a informa lumea ca ai un blog, site, whatever, cand iti configurezi profilul de comentator!
    si ps : agnes nu e da kapu’ ei , ca d-aia suntem gemene vritrege! :mrgreen: sa zica mersi ca nu suntem si siameze! :mrgreen:

  72. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 08:45:59

    iris : am o misiune pt tine! daca tot te pricepi la aruncarea cu linku’ in cauze nobile, ia si de la mine un link si pune-l macar la tine pe blog! :mrgreen:
    http://agentiademplinitdorinte.blogspot.com/2010/04/dorinta-10-copii-pianisti-de-excelenta.html#comment-form

  73. cruela de vila permalink
    April 21, 2010 08:46:28

    nicolae, sa te iei de mana cu agnes!

  74. para permalink
    April 21, 2010 09:06:26

    Aia fiatla io gut(l)! :roll:

  75. Delia permalink
    April 21, 2010 10:35:48

    cruela mamah, las-o bre in amaru ei. si-asa o fi necajita. la cat a scris sigur i s-a stins intre timp trabucu.

  76. Bad Robot permalink
    April 21, 2010 11:21:55

    @cruela:da de ce dai bre click pe nume(link) daca vezi ca-i cu rosu? :grin: E clar,rosu te trimite undeva,negru nicaieri!

Trackbacks & Pingbacks

  1. Concurs cu premii în mâncare la Dubai | Jurnal roz de cazarma si nu numai
  2. Simte că trăieşti, se dau şi premii! | Jurnal roz de cazarma si nu numai

Leave a Reply

Note: You may use basic HTML in your comments. Your email address will not be published.

Subscribe to this comment feed via RSS

:D :-) :( :o 8O :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: