Skip to content

Nume de alint în cuplu

2011 February 21 at 11:07 pm

by Simona Tache

Da, da, alea care, dacă ies din cercul ăla strâmt de două persoane, sunt extrem de caraghioase spre ridicole. :mrgreen: Spuneţi-mi-le repede, fac un sondaj. Hai, sunteţi sub protecţia anonimatului, nu vă faceţi de râs. Cum îl/o alintaţi? Cum vă alintă? :mrgreen:

110 Responses Post a comment
  1. tasty permalink
    February 21, 2011 23:12:32

    dragule – eu
    gustoaso – el

    :)

  2. Adi permalink
    February 21, 2011 23:16:02

    Scorpie / Magarule . :D

  3. February 21, 2011 23:17:51

    hai să-ţi fac safteaua, până nu vine Nedo.
    N.B. nu sunt folosite de mine!!!

    deci, expresii pop: hiena mea, jaguarul meu… şi printre necrofili: mortăciunea mea dragă, etc, etc… că unii mai şi mănâncă!!! :D

  4. cruela de vila permalink
    February 21, 2011 23:24:36

    cumnatu si cumnata se alinta unisex in public: guritza! :oops:
    cu “diminutivul” gura! :mrgreen:

  5. cruela de vila permalink
    February 21, 2011 23:25:11

    mai stiu ” pisi” in timp ce el e “hipo”(potam) :mrgreen:

  6. February 21, 2011 23:26:53

    :lol: :lol:

  7. cruela de vila permalink
    February 21, 2011 23:28:17

    nu te rade, ca edith piaff ishi striga toti iubitzii cu acelashi unic “nick name” ( am uitat care era ala) ca sa nu aibe probleme, confuzii, incurcaturi, alea- alea

  8. Irina permalink
    February 21, 2011 23:34:22

    arici-el si comorica(comoara) -eu

  9. February 21, 2011 23:34:40

    pussy eu ( a se citi pusi)
    veveriță, guguștiuca, prună

  10. February 21, 2011 23:49:06

    Musetel

  11. February 21, 2011 23:56:19

    total plictisitor in cazu meu:
    “iubita” pt nefasta.
    ea nu ma alinta mai deloc, foloseste numele din dotare.
    ma rog, parca a mai scapat si ea cate un “iubi” cu ocazii precum set cercei + inel din aur cu chihlimbar, laptop nou, galeata plina cu flori si alte d-astea.
    pana mea, se pare ca n-avem imaginatie.

  12. February 21, 2011 23:56:56

    fa

  13. Rushenne permalink
    February 22, 2011 00:03:19

    Eu nu folosesc dintr-astea, dar cei din jurul meu folosesc: pisi, iuby, bubu, bebe, gurita, dulceata … si daca imi mai aduc aminte mai completez. :P

  14. Rushenne permalink
    February 22, 2011 00:04:27

    Simona, faci vreun top al celor mai haioase nume de alint? :D

  15. February 22, 2011 00:14:19

    nu chiar, deşi… cine ştie?

  16. February 22, 2011 00:16:34

    Am uitat trompețică!

  17. cruela de vila permalink
    February 22, 2011 00:16:42

    sa vina delia sa zica: strutz modest! :mrgreen:

  18. DracDeOltean permalink
    February 22, 2011 00:18:02

    poi noi folosim puiutz, sau matz (pisic mic)

  19. DracDeOltean permalink
    February 22, 2011 00:23:30

    @Simona da pe u cum te alinta? :D :twisted:

  20. February 22, 2011 00:24:41

    eu nu sunt proteajată de anonimat, nu spun :mrgreen:

  21. February 22, 2011 00:29:40

    pisi puiu iubi bebe caca pisiu

  22. DracDeOltean permalink
    February 22, 2011 00:35:14

    @Simona scuze off-line-ul dar mai intreb odata :D doar una :D cum fac sa pu n shi eu un avatar? :P

  23. February 22, 2011 00:50:49

    @ drac de oltean
    Google
    Cum pun un avatar…

  24. DracDeOltean permalink
    February 22, 2011 00:59:05

    @Galben… da de ce eshti galben? ma refeream aici pe blog-ul Simonei :evil:

  25. anonima permalink
    February 22, 2011 01:00:04

    Flutupuş sau puşi
    şi e unisex
    via papagalul mamei

  26. rozica permalink
    February 22, 2011 01:20:01

    Eu sunt pisica . El e gandac/gandacel.
    Ingrozitor, stiu.

  27. catalin permalink
    February 22, 2011 01:29:15

    Motanel. Da’ am un prieten care era strigat “olandezul”. De la o maimuta pe care bastinasii din Borneo au botezat-o asa cind au vazut pentru prima data europeni:
    http://en.wikipedia.org/wiki/File:Portrait_of_a_Proboscis_Monkey.jpg

    “Simona da pe tine cum te alinta?”
    Nabla.

  28. February 22, 2011 07:33:19

    Pisic ne alintam amandoi. Sau mâț (care credeam că e original, dar observ că nu-i). :P

  29. February 22, 2011 07:37:05

    Lube – de la ‘lebenita’, ca la ea a fost prima oara când am auzit cuvântul asta.

    Bubu – de la Boaba, ca atunci când eram mic de tot mi-era lene sa fac deosebirea intre mazare, fasole, cirese, visine, macese etc etc etc – le spuneam la toate ‘boabe’!

    Uneori ne mai ‘alintam’ cam asa: eu ii spun ei, topaind cu mâinile ridicate la semiinaltime “Ioana, dragostea mea!”, la care ea imi da replica: “Bubu, nu mai face pe prostanacu’…”

  30. February 22, 2011 07:53:56

    Mie-pisicuta/sufletica/rautate
    Lui-dor/ochii negri/tigrisor de garsoniera. :-)

  31. aspiridon permalink
    February 22, 2011 08:00:24

    mie imi spune in asa fel incat, atunci cand sunt prin curte si ma striga, raspund si eu si cainele.
    nu, nu e vorba de labus. asa ma striga mama la 17 ani.

  32. February 22, 2011 08:47:52

    pufi

  33. Doru permalink
    February 22, 2011 09:04:14

    “băi, bacterie!”
    “eugleno!”

  34. February 22, 2011 09:19:43

    Ieream in saptamana de miere la Herculane si ce vaz intr-o farmacie (de fapt Plafar)? Pufulita. Si asa i-am zis proaspetei mele neveste si asa ne mai zicem din cand in cand. Pufulitza (ca n-am diacritice)

  35. Doru permalink
    February 22, 2011 09:22:54

    unul dintre cele mai naşpa nume de alint mi s-a părut “ţuţurel”. cand o auzeam pe individa care îl folosea, deja mi-l închipuiam pe destinatar ca pe un retard care aşteaptă să fie mângâiat pe căpşor şi să primească o bombonică :D

  36. February 22, 2011 09:23:59

    Dar stii ca pufulitza e un ceai care se da in boala de prostata, nu ?:)) Si daca nu gasesti pufulita, mai poti sa bei ceai de ghimpe, tot pt aceeasi boala:P

  37. Valentin permalink
    February 22, 2011 10:20:25

    Trei, patru zile pe luna sunt “Valucu”.. restul “ba saracie”, ea: “iubita” :P , misto a fost faza cand si-a luat al doi-lea telefon/cartela, cum pe primul numar era trecuta “iubita”; din lipsa de imaginatie am trecut-o in “contacte” drept “iubita2″… ce a urmat a durat doar doua minute, insa cu costintenta unei avalanse! :lol:

  38. Valentin permalink
    February 22, 2011 10:22:49

    consistenta* -scuze

  39. February 22, 2011 10:41:37

    cand suntem suparati: muiere si bubi,femeie si bubi.bubi vine de la iubi,varianta tafnoasa. :twisted:

  40. Doru permalink
    February 22, 2011 10:53:09

    O fază tare am auzit-o în Singapore, de la soţia unui român stabilit acolo. Copii tineri, cu umor… Fata, chinezoaică, povestea cum, până la căsătorie era “floarea mea, zâna mea, frumoasa mea”, iar după căsătorie s-a transformat în “maimuţă”.

  41. Kateri permalink
    February 22, 2011 11:28:49

    Eu=galusca mica, bebelusa, cookie
    El= bucutzu meu, patrunjel

    :D

  42. delia permalink
    February 22, 2011 11:35:15

    de-alea gen ţumpiloi, ţonţonel şi gogoşică? nu folosesc, ba chiar mă enervează. mă simt tratată ca un copil cretin. mai ales să mi se zică puiuţ sau mami. da ce, bă, arăt a găină? ţ-am făcut copii? mami să-i zici lu doamna mă-ta.

  43. ionut permalink
    February 22, 2011 11:38:05

    pui, soarice, marmota, gogosica, pisoi, savarina, pufosenie, copanel, chitzibush, ratusca, motoras, zambiluta, purcelus, ghiocel, zambarici, licurici …. si lista nu se termina :)

    de ce sa te opresti asupra unei singure “formule” ?
    spontaneitatea, imaginatia si simtul umorului fac casa buna cu iubirea ;) ba chiar o si infrumuseteaza :)

  44. delia permalink
    February 22, 2011 11:38:35

    a, da, şi struţ modest rulz

  45. delia permalink
    February 22, 2011 11:42:35

    exact, să vezi ce cap spontan în gură ar primi dacă m-ar alinta cu “pufoşenie” sau “copănel”.

  46. February 22, 2011 11:54:42

    :mrgreen:
    delia, io zic sa faci o lista cu alinturi agreeate. nu de alta, da parca vaz ca iti mai apare vreun admirator pe aici, si n-as vrea sa-l vad cu un cap in plus.
    in gura. :lol:

  47. Ada permalink
    February 22, 2011 12:04:40

    old stuff: bitutzel/bitutzica, (iu)bit/(iu)bita
    mostrofont, strontonel, kikuc, ghic, guc, tzumpurush, etc…
    cum zicea si ionut mai sus: de fiecare data altfel…

  48. ionut permalink
    February 22, 2011 12:07:11

    :) acelasi apelativ poate capata nuante diferite in functie de protagonisti si circumstante. respectul fata de cel de langa il arati si altfel decat prin a spune simplu “domnisoara Maricica”.

    cum viata de zi cu zi este oricum prea serioasa – cu planuri comune, aspiratii, sacrificii etc.- macar in iubire sa ne relaxam si sa ne jucam putin. sa exploram si sa il descoperim pe cel de langa. viata e oricum prea scurta :)

    un cap spontan dat in gura presupune si ca trebuie sa te astepti sa ai parte de un acelasi tip de tratament :) ori nu e deloc placut sa stai toata ziua cu o masca pe figura :)

  49. Radu permalink
    February 22, 2011 12:15:51

    Poate puuutin off topic, dar mi se pare tare :)

    O familie de tineri merge in vizita la niste prieteni mai in varsta. Se pun la masa sa manance. Batranul ii zice sotiei:
    - Luceafarul meu, adu felul intai.
    Dupa ce termina, batranul zice:
    - Iepurasul meu, adu felul doi.
    Dupa ce termina, batranul ii zice sotiei:
    - Vrabiuta mea, adu desertul.
    Dupa masa, femeile merg la bucatarie, iar barbatii raman singuri. Tanarul il intreaba pe batran:
    - Cum de reusesti dupa atatia ani sa-i spui cuvinte asa frumoase?
    - Nu am de ales, sa-mi bag picioarele daca mai stiu cum o cheama!

  50. February 22, 2011 12:19:59

    Pârş (varianta unisex). Sau: şopârlu (eu), caracatiţă (ea). Da’ astea au fost demult.
    Tineretul din ziua de azi e mai creativ. Acum câţiva ani am auzit într-un cuplu cum ea îl apela diafană pe el cu “Bă, p*lă”.

  51. ciuciu permalink
    February 22, 2011 12:24:15

    Manz, viezure, barza. – numai neaose.

  52. February 22, 2011 12:32:18

    Detest numele de alint în relaţiile bărbat-femeie. Sunt fake. Nu folosesc şi mă simt în pofida acestui lucru bine, f. bine (uneori). În intimitate, prefer să mă joc cu unii termeni picanţi, mereu altfel. E mai ingenios.

    Doar pentru copilaşi sau animale mai folosesc alinturi.

  53. Catalina permalink
    February 22, 2011 12:41:26

    tatoaso – el mie (e rac si, dupa cum bine se stie, racii au o MAAARE obsesie pentru piept, inclusiv culinara :D ii place pieptul de pui si nu vrea pulpe)
    motane – eu lui

    mai avem niste prieteni care se alinta dupa cum urmeaza
    pizda/sot pui – ea lui
    bucinico – el ei

    si uite cum dau si din casa :lol:

  54. February 22, 2011 12:52:02

    Coco.

  55. Miha permalink
    February 22, 2011 13:04:05

    Eu : Zgatie, urato, scarba mica, Bambi
    El : Tzutzuleanu Puri Rudolphino Shuoriciuoiu Bamse si ocazional Carliontz

  56. Anonymous permalink
    February 22, 2011 13:29:59

    Hantzi si bantzi

  57. Buki permalink
    February 22, 2011 14:32:35

    Unisex si la noi – suntem ambii “Pupsik” – preluat din rusa.
    Uneori Tzumburuk sau Tzuripopik (de bine/ la misto), sau Ciukcea (Chukcha) (de rau), in dependenta de dispozitie sau situatie… Toate astea dupa ce ne-am schimbat practic numele, el devenind Chachi, si eu Buki. Fata noastra de nici 6 ani a ajuns sa-l prezinte colegilor/ prietenilor cam asa: “Acesta este tatal meu, Chachi, dar i se mai spuune si Iurie” :)))

  58. February 22, 2011 14:36:31

    p-aia cand el ii zice ei mama/mami nu am sa o inteleg in veci, suna foarte aiurea! si reciproca pui/puiut! stiu un caz cand el ii spunea ei pasa (as in pasarica, si asta in public) :roll:

    alinturile dintre parteneri mi se par mai intime decat o analiza la pipi… dar pot sa spun cum ii zic lu’ fii-mea: maimutica, gargarita/buburuza, patratica, pitulice, panseluta, ghiocel, capsunica, micsunica, ciresica.. cam asa ceva

  59. constantin permalink
    February 22, 2011 15:46:34

    o cheama Loredana…dar pentru mine e Hormonel . si mai am o fata…..Mookie (o combinatie intre spookie si mirela)

  60. February 22, 2011 15:52:40

    Bubu – unisex. Nesuf – cand ne certam. Bibitili (I suppose it`s pretty akward :D). Si, in principiu, in functie de ce face fiecare in momentul ala: Tatoaso daca ma schimb/fac dus, sotzio (de la sotzie, desi nu sunt) – cand fac mancare/curatenie, tampito/tampitule, retardo/retardule, pi*dica (da, acolo e un Z, dar eu sunt pudica, da?). A, si de vreo doua luni, logo (de la logodnica).

  61. February 22, 2011 16:16:43

    eu nu ma omor după spusu’ alintăturilor în cuplu, da’ mă folosesc de ele când vreau să-l fac de căcat :D
    așa că o să-i zic în continuare “gărgăriță” de față cu prietenii lui când am polițe de plătit.

    sau o să-i răspund cu “da, draga mea” de fiecare dată când mi se adreseaza tot cu “draga mea”; pentru ca de cele mai multe ori am senzația că sigur are de gând să-mi spună că-s nebună sau că exagerez.

    Lucru care evident că nu este adevărat!

  62. February 22, 2011 16:21:16

    @madi: :lol: :lol: :lol: :lol: îmi şi imaginez cum îţi şopteşte, aparte (strângând din dinţi disperat) “OK, o să spăl vasele, timp de 10 ani, dar, te rog, nu îmi mai spune “gărgăriţă” de faţă cu ăştia”… :lol: :lol:

  63. February 22, 2011 16:24:47

    exactly my point :D
    ceva de genul :

    - Draga mea, te rog frumos, o să spăl vasele, timp de 10 ani, dar, te rog, nu îmi mai spune “gărgăriţă” de faţă cu ăştia!
    - Bine, draga mea.

  64. Adi permalink
    February 22, 2011 16:26:52

    @ Simona

    In numele grupului de barbati care postam aici pe blogul tau : sterge postul lui madi . Cine stie cine-l mai vede ? Gandeste-te la reputatia noastra . Altfel nu mai postam in semn de protest si-o sa ne duci tu dorul , ai sa vezi … :lol:

  65. Somebody permalink
    February 22, 2011 16:28:41

    Eu – Zambi / Ea – Luta :d

  66. February 22, 2011 16:37:36

    @adi: riscurile meseriei de prieten :P n-ai aflat că femeile vorbesc oricum între ele?

  67. February 22, 2011 17:35:19

    @ Drac de oltean nu conteaza blogul. avatarul e legat de o adresa de mail. de cate ori introduci in formular adresa ta de mail, avatarul apare pe blogul pe care comentezi. de aia ti-am sugerat google…
    si e gaben nu galben… :)

  68. roxani permalink
    February 22, 2011 18:48:54

    Eu lui: drăgutză, pușhlama, nemernicule!!!
    El mie: iuuubiii!!!

  69. February 22, 2011 19:07:37

    el : toantooo
    eu : boule, idiotule ( mi-ar placea sa ii spun scumpule, dar apoi, rade de mine si si-o ia in cap :( )

  70. Ubercool permalink
    February 22, 2011 19:37:55

    giuvaera

  71. Alina permalink
    February 22, 2011 20:07:05

    el:babycackes
    eu:[pauza]
    (nu sunt o fana a alinturilor) :mrgreen:

  72. yohnuta permalink
    February 23, 2011 00:44:44

    El: pisicu, honny-bee
    Eu: ratusca, pisicu, honny-bunny! :mrgreen:

    si ca sa ne facem zile fripte ne strigam: iubi

  73. Una din Bucuresti permalink
    February 23, 2011 04:42:38

    Io am observat la cumnata-mea, care s-a nascut obosita, ca-l striga pe frate-miu “pisi” non-stop, ca sa duca gunoiul sau sa spele rufele sau sa schimbe pampersu’ la copil; asta dupa ce el bagase vreo 2 garzi de noapte in spital si mai avea si de invatat! Asa ca am facut alergie la “pisicisme”, mai ales cind femeilor li se pitzigaie si vocea si e clar ca e manipulare la maxim. Ma rog, asa sint io, mai vigilenta 8) nu-mi scapa nimic, da’ sint lasa, nici nu zic nimic, ca nu vorbesc neintrebata….decit aici, evident :wink:

  74. Nicky permalink
    February 23, 2011 05:37:52

    @ una din Bucuresti: te rog mult fa-mi si mie cunostinta cu cumnata-ta, ca eu am zis pisi la toti boifrienzii pina am facut spume la gura ca (virgula, tovarasi!) ciinele turbat si nici unul nu s-a simtit sa duca gunoiul, cit despre rufe… haida de! Esti sigura ca doar asta-i spune?! Been there, done that! Rezultate: nula! Da’ ce-i drept, poate nu ma pitigai suficient…

  75. Una din Bucuresti permalink
    February 23, 2011 05:42:13

    @ Nicky:
    Nu-ti fac cunostinta ca te molipsesti de lene! Cred ca secretul e cu trintitul copiilor si cu jucatul rolului de neajutorata, ceea ce nu cred ca-ti sta-n fire. Needy? Pai astea frate trebuie sa ia Oscaru’ pt. interpretare si executare!

  76. Nicky permalink
    February 23, 2011 05:45:35

    @ Una din Bucuresti: Iar pe mine ma paste Oscaru’ la sectiunea: “Fraiere au fost, fraiere sint inca”. Da’ nu pot sa fac pe timpita doar ca sa se simta el macho si sa spele rufele. Maximum de alintare pe care-l pot scoate din mine este un pisi nepitigaiat si destul de anemic :-) Aaa, nuu, si tzutzu, dar rarissim… in cazul in care duce masina la inmatriculatul anual :)))

  77. Nic permalink
    February 23, 2011 08:51:10

    Un unchi isi alinta consoarta cu “ghighineaţă”.

  78. February 23, 2011 09:02:08

    eu: maimutza
    ea(fosta): copac

  79. February 23, 2011 09:20:39

    el mie : bandiztoaico , matz
    eu lui: ubi, pis, gargamel

    unisex : bubu

    la nervi ( sarcastic ) domnule sau doamna

  80. Crazy bird permalink
    February 23, 2011 09:51:51

    eu lui: Haina mea de sărbătoare, podoaba mea de preţ
    el mie: scorpie :mrgreen:

  81. Deea:x permalink
    February 24, 2011 12:58:48

    El:iubita mea frumoasa,sarpele meu cu suflet,pisii.
    Eu:Iubitul meu superb,dragule,scumpule,pisii,mamii,beibii:x

  82. Ralu permalink
    February 24, 2011 14:11:29

    Eu lui & el mie: fată
    Apelativul se pronunţă lungind ultimul sunet.

  83. February 25, 2011 01:30:59

    Unisex: zuzu, cu diminutivul…zuzi
    ea mie: tzurtzi
    eu ei: crocodilash de poteca

  84. March 27, 2011 16:33:08

    De cand am citit treaba asta in Unica, tot vroiam sa te amuz cu “alintul” meu primit de la concubin, in momentele de maxima tandrete! Tine-te bine:))) !!! “vasilica” sau “vas” sau “vasi” , asa incat un grec pe care l-am cunoscut in Thassos credea ca asa ne cheama si il striga “mister vasiliakis” :)) Ah, si mai am un alint, la fel de mirobolant: tamaie! Frumos, nu?:))

  85. July 28, 2011 15:56:20

    a bit late :P

    el mie: witchie/brujita/gataratona (catmouse,don’t ask)
    io lui: Manugenius (manuel genius. lol)

  86. miha permalink
    September 10, 2011 22:00:03

    eu: ratusca

    el: scumpici:D

  87. Deza permalink
    October 18, 2011 21:04:46

    ne alintam reciproc cu denumirea de porc :)) eu i zic porc/porcusor sau scrofi si el la fel ma face purcica sau scrofita chiar daca suntem slabuti :)) :D

  88. November 20, 2011 20:21:33

    eu ii spun iubitului meu armasarule iar el mie scrofita de guineea :P

  89. Ale permalink
    January 14, 2012 18:41:53

    Bobocel <3 :X , pisoias , matza ( pisica mica )

  90. March 18, 2012 20:22:51

    io zic ca si URSULETZ ceva ff frumoss
    :lol:

  91. aia cu ecleru permalink
    March 22, 2012 20:37:49

    el imi zice ecleraş :”>

  92. Andreea permalink
    April 11, 2012 19:15:13

    Eu- tati
    El- pitik

  93. Mircea permalink
    April 26, 2012 02:00:51

    Eu o alint : iubita,guritza,….. raie ( din dragoste ) :D

  94. Diana permalink
    July 11, 2012 09:19:19

    Pe iubi.il cheama Edi si ii spun cufuritule, prostule, boule, poponeata, tampule, puta mica (in public) , inpoemtule, el imi zice vaca moarta, cacata, pzda mica, prunoto, cacacioaso, cufurito

  95. Alexandru permalink
    July 25, 2012 23:52:20

    ULATA MICA RAUTATE

  96. Vlay24 (kawaly) :X permalink
    December 16, 2012 15:06:36

    chiar nu prea aveti gusturi cum se poate spune unei persoane ca dau eu exemple : bijuteria mea , diamanta mea , sumpete .papuso , inimioara mea , iubitica mea , pisi , fiti – haha , dulcika , dulceata , fericirea mea , printesa mea , iuby,pufy,bybyta,zuzy etcccccccccc fara numar

  97. oana permalink
    March 18, 2013 18:57:38

    Mie iubitul imi spune pidbulita ,bbe ,baby,pisicutza,iar eu ii spun motanel pisoias si bebe bubu :))))))
    :D 8) :P :oops: :wink: :roll:

  98. StealthO3 permalink
    April 5, 2013 20:09:31

    ea: sufletzel cu pulă
    el : porumbitza cu buci

  99. August 23, 2013 19:08:28

    pentru el PERSIK..pentru ea CAPSUNIKA :D

  100. Maria Ioana permalink
    October 12, 2013 19:25:47

    Eu : bebe meu
    El : bubulina mea <3

  101. Radu permalink
    October 17, 2013 02:03:50

    Eu: iubi,pui,puiule,minunea mea ,frumoasa mea,printesa
    Ea: soare,frumosul meu

  102. anda permalink
    October 23, 2013 23:08:22

    preferatul meu e “danutz” dupa un banc: se intalneste iepurasul cu ursul prin padure..iepurasul: Ai auzit mai ursule ca au facut astia o bere cu numele tau??…ursul: nu pot sa cred..exista o bere danutz? :))))))))
    in rest e canitza(el) cescutza(eu), papadie(cu referire la pampalau) poopandau(cand da poop) marmota/marmotzel, gudel/gudica..as putea continua la nesfarsit :))

  103. Cory permalink
    February 28, 2014 23:10:38

    Buna . Va rog frumos , puteti sa ma Ajutati cu o idee ? Vreau un diminutiv pentru “soț”. Ce ar merge ? Va multumesc!

  104. April 3, 2014 18:16:14

    Către ea: Scumpa mea, raza mea de soare, frumoasa mea, pitica mea.
    De la ea: Motănel, Delfin, raza mea de lună, supărăciosul meu mic, norişorul meu

  105. laur permalink
    June 5, 2014 17:38:18

    ea: fa
    eu: fa

  106. Alice permalink
    June 9, 2014 01:13:11

    Daca mai e valabil sondajul spun ca eu pe el il alint ursuletul meu , iar
    el pe mine mă alinta păsărică .
    App m-am amuzat cand am citit celelalte alinturi :))

  107. killgenio permalink
    June 23, 2014 22:30:42

    Gen: titirez stresat…

  108. Pas permalink
    September 22, 2014 22:04:51

    Eu ei: raza mea de soare, iubirea vieții mele, suflețel, ochișorii mei, inimioara mea, etc…
    Unisex: pizdo (gen, Ce faci pizdo? :))) )

Trackbacks & Pingbacks

  1. Bubu | CARBON 14