Skip to content

Discuție cu doamna Siri

2012 April 30 at 4:21 pm

by Simona Tache

E vorba de asistenta de pe iPhone 4s, desigur. Stătea Nic de vorbă cu ea, într-o seară.

Nic: Who’s your daddy?

Siri: You are. Can we go back to work now?

Eu (de pe margine): Zi-i ceva care s-o șocheze.

Nic: What’s your name, bitch?

Siri: Speak nicely, please!

Eu: Zi-i “Fuck you!”, să vedem ce zice.

Nic: privire indignată către mine, gen “Cum să-i zic așa ceva??”.

Eu: Haide, frate, e un robot, vreau să văd ce replică i-au presetat pentru asta. Sunt sigură că a fost printre primele 10 chestii la care s-au gândit când au programat-o.

Nic: privire resemnată către mine, gen “Biiinee”.

Nic (către Siri, cu voce rușinată): Fuck you!

Siri: Oooohhh!

Alții au mers și mai departe:

Related posts:

19 Responses Post a comment
  1. April 30, 2012 16:26:48

    Cred ca fetzele voastre…priceless :))))))))))

  2. April 30, 2012 16:28:01

    Vreau sa o intreb si eu despre lucruri existentiale… ca poate stie mai bine :))

  3. April 30, 2012 16:58:18

    DA SI DACA ZICEA: ” LET’S GO FOR IT, BABY!” :mrgreen:
    PRESS ” THAT” BUTTON! :oops:

  4. April 30, 2012 17:01:15

    data viitoare sa incerce bancul cu :
    ” stii sa faci sex scris?”
    de obicei raspunsul e “NU”
    si atunci ii zici:
    ” atunci treci la oral” :mrgreen:

  5. April 30, 2012 17:01:28

    îi stricam peruca, îți dai seama :mrgreen:

  6. April 30, 2012 17:14:39

    Ia întrebaţi-o: face Ponta guvernul? :lol:

  7. April 30, 2012 17:23:56

    ce intrebi , si ce-ti raspunde !!!
    http://windwhisperer.wordpress.com/2011/10/23/my-new-friend-2/

  8. April 30, 2012 18:25:48

    @Marian S.: păi, îl face, că i-a zis domnu’ președinte. Nu asta-i întrebarea, ci “cum îl face?”

  9. April 30, 2012 19:15:52

    @taica uraniu.
    eu as incerca ceva faze din exorcistu’

  10. April 30, 2012 21:30:30

    daca-i dai teste de matematica ce zice?
    dar fizica stie?
    ceva astrologie? :mrgreen:

  11. Sandman permalink
    April 30, 2012 21:32:10

    Bine ca sunteti voi ciumeci si aveti Iphone.
    Rusine, mai faceti reclama si la Motorole nashpa,frumos va sade…huooo, la oase!

  12. April 30, 2012 21:53:08

    Sandman:n-auzi ca vorbeau la telefon? :mrgreen:

  13. April 30, 2012 21:59:21

    @Sandman: :lol: :lol:

  14. May 1, 2012 06:49:00

    Super faina functia.

  15. May 1, 2012 09:06:31

    @ Tata Uraniu: bon, de acord. Atunci întrebaţi-o cum îl face şi CU CINE, ca să aflăm noi înaintea tutulor. :evil:

  16. May 1, 2012 11:48:47

    Un prieten a fost pe punctul de a fi debransat de la reteaua de apa dupa ce timp de trei luni nu a primit (si in consecinta, nu a achitat) nici o factura. Misterul a fost dezlegat dupa ce soacra-sa, persoana desemnata cu plata utilitatilor, a recunoscut ca a avut discutii contradictorii cu robotul regiei de apa, pe care chiar l-a acuzat c-ar “fi cu capul” pentru ca, in loc sa isi noteze indexul pe care dumneaei i l-a repetat de mai multe ori, o tinea de vorba iar ea avea ciorba pe foc.

  17. deaddy permalink
    May 1, 2012 22:48:10

    Acuma, ca unia se apuca sa scrie un soft de asistenta pt iphone, e previzibil, comercial, aateptam si softul de gonflabila. Da ca unu’ se apuca sa-i zica si serenada e… incomensurabil! Doaga lipsa careia i se datoreaza progresul.

  18. May 1, 2012 23:34:57

    Interesant.